Kosiarka do trawy, jaką wybrać?

Wraz ze wzrostem zainteresowania posiadaniem ładnie zadbanego trawnika, powiększył się znacznie rodzimy rynek kosiarek do trawy. W zależności od typu trawnika, jego wielkości oraz przede wszystkim tego, jak wiele czasu zamierza się poświęcić na jego pielęgnację, odpowiednie będą odmienne typy kosiarek. Warto też się zastanowić, czy skoszona trawa będzie zbierana i usuwana z działki. Jeśli tak, to najlepszym rozwiązaniem będzie dodatkowe zaopatrzenie się w kosz do zbierania trawy.

Ręczne oraz elektryczne kosiarki bębnowe

Przydatne na stosunkowo niewielkich trawnikach, które właściciel chce dopieszczać na bieżąco. Używając takich kosiarek można uzyskać gęsty, zadbany trawnik w stylu angielskim. Jednak należy to robić co najmniej raz w tygodniu, gdyż mechanizm działania uniemożliwia ich użytkowanie w wysokiej trawie. Nie nadają się także na nierówne podłoże, ani w terenie, gdzie można najechać na kamień, korzeń lub szkło.

Kosiarki elektryczne oraz benzynowe

Jest to najpopularniejszy w Polsce segment kosiarek. Wygoda w ich funkcjonowaniu oraz wytrzymałość są przydatne zarówno w małych, przydomowych ogródkach, jak i w średniej wielkości ogrodach. W zależności od zapotrzebowania istnieją kosiarki elektryczne (na kabel lub akumulatorowe) oraz benzynowe, wyposażone w silnik spalinowy. Ich zaletą jest też poręczność ułatwiająca transport.

Kosiarki samojezdne

Do użytkowania na większych przestrzeniach najlepiej jest używać większych kosiarek samojezdnych, które zazwyczaj są oferowane w formie małych traktorków z siodełkiem. Mogą być one dostosowane zarówno do często koszonych, perfekcyjnych trawników, jak również do trudnego podłoża i rzadko koszonych terenów przemysłowych. Główną zaletą tego typu kosiarek jest szybkość koszenia oraz wysoki komfort użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj