Przedpokój to często ta część domu lub mieszkania, którą traktujemy po macoszemu. Warto jednak przemyśleć aranżację wnętrza także tam i sprawdzić, by przestrzeń ta była funkcjonalna.

Designerskie wieszaki ścienne

W aranżacji przedpokoju największym wyzwaniem jest często takie zaplanowanie przestrzeni, aby zmieściły się wszystkie kurtki, buty, akcesoria. Zimowe płaszcze potrafią zająć sporo miejsca. Z drugiej strony, chcemy mieć pod ręką to, co na daną porę roku będzie najbardziej przydatne.

Często na nieciekawych, nudnych wieszakach zawieszamy okrycia wierzchnie jedne na drugich, co sprawia, że w przedpokoju pojawia się nieporządek. Designerski wieszak z pewnością zachęci domowników do lepszej organizacji przedpokoju. Stanowi też ciekawy aranżacyjny dodatek, który ożywi pomieszczenie. Warto pamiętać, że to właśnie wieszaki są pierwszym elementem, na którym goście po przyjściu do domu mogą zawiesić… wzrok.

Metalowe wieszaki do przedpokoju to gadżet praktyczny – zmieszczą się nawet w mniejszym wnętrzu. Szeroki wybór wzorów pozwoli z łatwością dopasować konkretny model do aranżacji. Klasyczne modele to te poziome, ale warto też zobaczyć jak wygląda pionowy wieszak na ścianę. Świetnie prezentować się będzie na przykład taki gadżet w kształcie drzewa, które może mieć nawet cm wysokości!

Wybierając wieszak, warto zwrócić uwagę na to jak wiele ma haczyków. Jeśli dysponujemy dodatkową przestrzenią na wieszanie kurtek i płaszczy, warto zainwestować w mniejsze wieszaki ścienne, które pomieszczą kilka okryć.

Tego rodzaju gadżet, na przykład z napisem, takim jak „Witaj w domu” czy zabawnym wzorem może być też świetnym prezentem na parapetówkę dla gospodarzy. Jeśli wiemy w jaki sposób ktoś urządził swoje wnętrze, bez problemu wybierzemy najlepszy model. Bogaty wybór znajdziemy pod linkiem: https://zawieszalnia.pl/wieszaki-do-przedpokoju.

Wieszaki stojące

Wieszaki ścienne mogą też towarzyszyć wieszakowi stojącemu. W tym przypadku postawić możemy na dwie opcje – wieszak nowoczesny lub w stylu retro. W mieszkaniach urządzonych w stylu vintage dobrze wyglądać będą wieszaki drewniane, o charakterystycznym zaokrąglonym kształcie haczyków. Jest to też rozwiązanie funkcjonalne, ponieważ sporo zmieści. W bardziej nowoczesnych aranżacjach wykorzystajmy geometryczne formy, połączenie metalu z drewnem. Stojący wieszak może nawiązywać do kształtu drzewa o krótkich gałęziach, mieć bardzo prosty, minimalistyczny kształt.

Zabudowana szafa

W większym przedpokoju rozwiązaniem, które warto rozważyć jest zabudowana szafa. Pozwoli ona w dobry sposób zorganizować przestrzeń i znaleźć miejsce dla wszystkich kurtek, płaszczy i akcesoriów. Na drzwiach szafy zamontować można duże lustro, które w ostatniej chwili pozwoli sprawdzić jak prezentuje się cała stylizacja. W szafie mogą znaleźć się szuflady na mniejsze przedmioty i drążki na okrycia. Wybierając takie rozwiązanie warto też pomyśleć o siedzisku, na przykład pufie, umieszczonej we wnęce segmentu szafy, która ułatwi ubieranie obuwia starszym członkom rodziny. Dobrze pamiętać, że zabudowa w ciemnych kolorach może być przytłaczająca, im mniejsze wnętrze, tym lepiej prezentować się będzie szafa w jasnych odcieniach.

Przedpokój to pierwsze miejsce w domu, do którego się wchodzi. Warto zadbać o to, żeby robił dobre wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj