Decydując się na wybór drzwi wejściowych, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Ważne jest, aby służyły nam długie lata i świetnie się przy tym prezentowały. O tym, jakie kwestie należy rozważyć przed dokonaniem zakupu, dowiesz się z poniższego artykułu.

Z jakiego materiału powinny być wykonane dobre drzwi zewnętrzne?

Na rynku dostępne są drzwi zewnętrzne wykonane między innymi ze stali, z drewna, z PCW albo z aluminium. Najbardziej popularne są modele stalowe. Pewnie ze względu na to, że są mocne, trwałe oraz zazwyczaj mają dobrą cenę. Takie i wiele innych modeli znajdziesz w sklepie internetowym Dobre Drzwi.

A jak na tym tle wypadają modele drewniane?

Tego rodzaju modele posiadają ramę z drewna lub ze stali, która jest pokryta arkuszami blachy. Mogą być również wykończone okleinami drewnopodobnych albo polakierowane farbami. Droższe modele drzwi zewnętrznych posiadają zazwyczaj wykończenie z drewna albo ze sklejki.

Wysoki współczynnik przenikania ciepła

Drzwi zewnętrzne ze stali ciężko jest ocieplić. Z tego względu mają zazwyczaj wysoki współczynnik przenikania ciepła. To znaczy-1,3-1,5 W/(m2.K). Na rynku są również dostępne pasywne modele stalowe o współczynniku U = 0,8 W/(m2.K).

A może wybrać plastikowe?

Drzwi wejściowe plastikowe posiadają ramę oraz ościeżnicę z profili z PCW. Panel drzwiowy też jest pokryty arkuszami wykonanymi z PCW. Ich powierzchnia może być okleinowana lub lakierowana.

Czym charakteryzują się drzwi zewnętrze z PCW?

Posiadają one bardzo dobre parametry cieplne. Współczynnik U wynosi 1-1,3 W/(m2.K). Tego rodzaju modele nie mają wysokiej ceny i z tego względu są niezwykle popularne. Ich zaletą jest również to, że można je bardzo prosto dopasować do okien, rolet zewnętrznych oraz do bramy garażowej.

Jakie są drzwi wejściowe z drewna?

Musisz przygotować się na to, że są po prostu drogie. Posiadają ramę oraz ościeżnicę z klejonki drewnianej. Natomiast skrzydło pokryte jest sklejką, płytą HDF albo wiórową. Na ich powierzchni znajduje się szlachetny fornir z dębu, sosny, mahoniu albo meranti. Drzwi wejściowe drewniane posiadają wysokie parametry cieplne. Najlepsze drewniane modele wejściowe posiadają współczynnik przenikania ciepła U = 0,7-0,8 W/(m2.K).

Jakie są zalety aluminiowych modeli?

Nie ma co ukrywać, że drzwi wejściowe aluminiowe są najdroższe. Posiadają ramę oraz ościeżnicę z profili aluminiowych. Ich skrzydło jest pokryte arkuszami z PCW albo z włókna szklanego. Najczęściej montuje się w obiektach użyteczności publicznej. Niestety są to zimne drzwi. Ich współczynnik przenikania ciepła to U = 1,3-1,4 W/(m2.K).

Spotykane również w domach jednorodzinnych

Drzwi zewnętrze aluminiowe coraz częściej produkowane są również do domów jednorodzinnych. Mogą być one łączone w zestawy z naświetlami o takiej samej wielkości i budować przeszkloną strefę wejściową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj