Jakie rolety zewnętrzne zamontować? Wszystko zależy od tego, na jakim etapie budowy domu jesteś. A może już masz wybudowaną nieruchomość i szukasz sprawdzonych rozwiązań? Szczegóły na temat rolet zewnętrznych znajdziesz w dzisiejszym artykule.

  1. Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne?
  2. Rolety zewnętrzne – jakie rodzaje można znaleźć na rynku?
  3. Czym wyróżniają się rolety antywłamaniowe?

Interesują Cię rolety zewnętrzne, ale nie jesteś pewny, czy to rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania? Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne? Jakie rodzaje rolet zewnętrznych można znaleźć na rynku? Co dają właściwie rolety antywłamaniowe? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury już teraz. W niniejszym wpisie podpowiadamy również, gdzie szukać relatywnie tanich, wysokiej jakości rozwiązań.

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne?

Dostępne w ofercie na stronie https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne rolety zewnętrzne to wysokiej jakości rozwiązania, które spełnią oczekiwania każdego klienta – nawet tego najbardziej wymagającego. Asortyment obejmuje gamę rolet zewnętrznych, które znajdą zastosowanie niemalże we wszystkich rodzajach budynków. Dostępne są nie tylko produkty, które służą do ocieplania budynków, ale także nadstawne modele czy specjalne antywłamaniowe. Dlaczego w ogóle zamontowanie rolet zewnętrznych tak bardzo się opłaca?

Do zalet rolet zewnętrznych zalicza się doskonałą izolację termiczną. Zarówno latem, jak i zimą możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach. Dlaczego? Ponieważ w upalny dzień pancerz rolety będzie skutecznie chronił wnętrze przed wysoką temperaturą. Tym samym w pomieszczeniu będzie chłodno i przyjemnie. Zimą natomiast pancerz rolety zapobiegnie uciekaniu ciepła, dzięki czemu nie będziesz musiał zbyt często dogrzewać domu tradycyjnymi metodami.

Kolejną zaletą rolet zewnętrznych jest skuteczne zabezpieczenie okien przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Dzięki roletom będziesz mieć pewność, że Twoja stolarka okienna nie uszkodzi się podczas gradu czy silnych wiatrów. Dodatkowo rolety zewnętrzne zabezpieczają wnętrze domu przed hałasem oraz chronią prywatność każdego domownika.

Na rynku dostępne są także specjalne rozwiązania antywłamaniowe. Jeśli chcesz zapewnić wysokie bezpieczeństwo zarówno swoim domownikom, jak i mieniu, koniecznie wybierz rozwiązania w klasie RC3.

Rolety zewnętrzne – jakie rodzaje można znaleźć na rynku?

Wybór odpowiedniego rodzaju rolety zewnętrznej zależy od kilku czynników. Po pierwsze czy dopiero budujesz dom, czy chcesz zamontować rolety zewnętrzne na istniejącym już budynku. Kolejnym czynnikiem jest umiejscowienie skrzynki roletowej. Interesuje Cię montaż skrzynki na elewacji czy wewnątrz budynku? Ważny będzie również czynnik ulokowania klapy rewizyjnej.

Wśród rolet zewnętrznych wyróżnia się między innymi rolety natynkowe. To rozwiązania, które montuje się przy nowo powstającym budynku lub na istniejącej już nieruchomości z tego względu, że umieszcza się je na ramach okiennych lub elewacji. Przy roletach natynkowych klienci mają do wyboru trzy typy skrzynek roletowych. Między sobą różnią się przede wszystkim kształtem. Dostępne są skrzynki półokrągłe, okrągłe oraz cięte pod kątem 45 stopni.

Rolety podtynkowe to popularne rozwiązanie, które montuje się na etapie ocieplania domu, który dopiero powstaje. Gwarantują świetną izolację termiczną i doskonale wpasowują się w elewację całego domu. Przy roletach podtynkowych można dodatkowo wykorzystać moskitiery, w celu zwiększenia ochrony wnętrza budynku przed insektami.

Rolety nadstawne to rozwiązania, które montuje się albo w trakcie wymiany okien, albo podczas instalowania stolarki okiennej w trakcie budowy domu. Nadstawne modele nazywa się również roletami nasadkowymi i umieszcza się je na ramie okien lub balkonowych drzwi. Skrzynka rolet nadstawnych nie jest widoczna, a sama roleta wygląda, jakby była integralną częścią okna.

Nadprożowe rolety to komponenty, które przeznaczone są do nowo powstającego domu. Montuje się je w trakcie wznoszenia ścian. Do zalet tego systemu zalicza się przede wszystkim wysoką stabilność konstrukcji. Rozwiązanie nadprożowe często wybierają te osoby, którym zależy na budowie energooszczędnego i pasywnego domu. Dzięki roletom nadprożowym można sporo zaoszczędzić zarówno na ogrzewaniu, jak i chłodzeniu domu.

Czym wyróżniają się rolety antywłamaniowe?

Rolety antywłamaniowe to rozwiązania zewnętrzne, które jednocześnie pełnią funkcję ochronną i estetyczną. Świetnie sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych nieruchomościach, ale także na tradycyjnych budynkach. Skutecznie tłumią wszystkie dźwięki zewnętrzne, a także pozwalają na precyzyjne dostosowanie odpowiedniej ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza. Dzięki roletom antywłamaniowym nie tylko poprawisz bilans energetyczny swojego domu, ale także zagwarantujesz sobie i domownikom odpowiednie bezpieczeństwo.

Antywłamaniowe rozwiązania produkuje się z trwałego aluminium. W samych prowadnicach umieszcza się dodatkowe wzmocnienia, dzięki czemu włamywacz nie będzie miał możliwości ani odgiąć, ani zdemontować profil rolety. W dolnej części rolet antywłamaniowych umieszcza się specjalny zapadkowy mechanizm — czyli rozwiązanie, dzięki któremu włamywacz nie będzie mógł podnieść zamkniętej rolety. Dobre rolety zewnętrze powinny pasować do elewacji budynku. Stawiając natomiast na sterowanie zdalne można cieszyć się większym komfortem i zautomatyzować działania z roletami zewnętrznymi. Dzięki temu można uzyskać lepszy efekt izolacji akustycznej, a wspomniane zdalne sterowanie przełoży się na komfortową temperaturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj