Dodatki są tym, co nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat i dużo mówi o samych domownikach. Niektóre z nich mogą być personalizowane, lub związane z pasją właścicieli mieszkania. Inne mają charakter uniwersalny i odnajdą się w każdym wnętrzu. Do takich należą poduszki, lub najlepiej cały ich zestaw. Odpowiednio dobrane do stylu wnętrza, lub do okazji, czy pory roku mogą przeobrazić salon, czy sypialnię w kilka chwil.

Jak dobierać poduszki dekoracyjne do stylu wnętrza?

Poduszki dodają przytulności i są ozdobą nie tylko sofy, czy narożnika, ale też i całego wnętrza. Czasami mogą być jedynym wyraźnym akcentem kolorystycznym, który ociepli surową stylizację. Kilka poduszek w różnych kolorach ułożonych na sofie może być ciekawą ozdobą wnętrza eklektycznego. W nowoczesnym biało-czarnym salonie zestaw wzorzystych biało-czarnych poduszek będzie elementem podkreślającym styl pod warunkiem, że będą kompozycją różnych geometrycznych wzorów. Skandynawskie nieco surowe wnętrze ociepli zestaw jasnych poduszek, spośród których przynajmniej jedna powinna być zrobiona z włóczki ściegiem z warkoczami. Wnętrza glamour ozdobią połyskujące poduszki srebrne, złote, lub pikowane. W stylu angielskim pięknie zaprezentują się poduszki kwieciste, a w kolorowym salonie boho, mogą zawierać różne egzotyczne motywy.

Jak dobierać poduszki do okazji, lub pory roku?

Okazjonalnie można zmieniać poszewki na poduszkach, przynajmniej niektórych, po to, żeby wprowadzić kilka stosownych do okazji akcentów. Przykładowo, jeśli chcemy podkreślić świąteczny nastrój, można jedną lub dwie poduszki w naszym zestawie zmienić i zastąpić takimi z motywami świątecznymi, dopasowanymi kolorystycznie do pozostałych. Można w ten sposób tworzyć dekoracje na każdą porę roku. Jeśli salon i sofa są w barwach neutralnych i chcemy wprowadzić do wnętrza wiosnę, wystarczy kupić żółte i zielone poduszki. Niektóre z nich mogą mieć motywy roślinne. Jesienią możemy stworzyć za pomocą poduszek dekoracje w kolorach spadających liści. W czasie upałów, kiedy chcemy trochę ochłodzić pomieszczenie, poduszki w zimnej niebieskiej kolorystyce dokonają cudu. Natomiast zimą skutecznie ocieplą te w kolorze czerwonym, lub w innych ciepłych tonacjach.

Poduszki są ponadczasową dekoracją, która pasuje do każdego wnętrza. Jeśli lubimy częste metamorfozy, najlepiej mieć w domu różne ich warianty. Sklep internetowy to miejsce, gdzie znajdziemy zawsze największy wybór. Cała gama wzorów i kolorów dostępna w internecie sprawi, że łatwo skomponujemy wymarzony zestaw, który doskonale wpisze się we wnętrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj