Każdy z nas urządzając dom czy mieszkanie stara się tak dopasować wszystkie elementy, żeby ostateczny efekt był doskonały. Lubimy mieszkać ładnie, przytulnie i wygodnie. W każdym domu ważną rolę odgrywają dwa pomieszczenia a mianowicie salon i sypialnia, dlatego warto dołożyć starań by prezentowały się one pięknie.

Dekoracje do salonu

O wyglądzie salonu z pewnością decydują wybrane meble, kolory ścian, rodzaj podłogi czy typ oświetlenia. Jednak na ostateczny klimat danego pomieszczenia wpływają przede wszystkim dekoracje. Wybierając przedmioty dekoracyjne trzeba pamiętać o tym by pasowały one kolorem i rodzajem do wybranego stylu wnętrza. Jeśli więc ktoś postawił na styl Glamour to najlepiej sprawdzą się dekoracje błyszczące i złote. Gdy w danym salonie został wybrany styl wiejski wtedy można pokusić się o folkowe zasłony i bieżniki. Niezależnie od obranego stylu dekoracje do salonu będą pochodzić z kilu podstawowych grup: dekoracje okienne, bieżniki i obrusy, narzuty i poduszki na kanapę, dywany i chodniki, ramki, obrazy, zegary. Oprócz tego drobiazgami, które nadadzą wyjątkowy klimat w salonie będą świece i świeczniki, wazony i kwiaty.

Dekoracje do sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, które przede wszystkim powinno być przytulne i wygodne. Dekoracje, jakie możemy tutaj zastosować to obrazy, plakaty i zdjęcia na ścianach, zasłony w ulubiony wzorze, miękki chodnik oraz ciekawa narzuta. Duże łóżko sypialniane dobrze jest przykryć narzutą pikowaną w stylu patchwork. Tego typu narzuty są dość pracochłonne w wykonaniu, stąd ich nie najniższe ceny, jednak warto poczynić taką inwestycję, bo prezentują się doskonale. Ponadto w sypialni można zainstalować sobie duże dekoracyjne lustro. W tym pomieszczeniu warto także zadbać o oryginalne oświetlenie w postaci lampek i żyrandola. Na parapecie okiennym można ustawić ciekawe dekoracje, na przykład stylowe lampiony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj