Istnieje wiele roślin, które można posadzić w przydomowym ogródku, ale są też takie, które niemal każdy kto taki ogródek posiada, chce mieć. Chce je mieć, bo są po prostu piękne, zwracają uwagę swoim kolorem, wyglądem, zapachem. Cieszą w zasadzie każdy zmysł.

Czym kierować się przy wyborze roślin do ogrodu?

Przede wszystkim musimy mieć na uwadze warunki jakie panują w naszym ogródku. Jaka jest gleba, ukształtowanie powierzchni, nasłonecznienie. Następnie musimy zaplanować i posadzić te rośliny, które najlepiej będą się czuły w naszym ogrodzie. Wybierając rośliny do naszego ogrodu – krzewy, drzewa czy kwiaty – kierujmy się także tym czy będą one pasować do siebie oraz czy będą cieszyć oko.

Jakie rośliny warto mieć w ogrodzie?

Jodła kalifornijska to takie drzewo, które można zobaczyć prawie w każdym ogrodzie. To typowo górskie, duże i silne drzewo iglaste. Jest ono nie tylko piękne, ale także odporne na warunki atmosferyczne. Mają piękne szyszki.

Inną rośliną, którą warto mieć w ogrodzie jest świerk biały. Świerk bardzo dobrze znosi strzyżenie, więc nadaje się na żywopłot. Świerki różnią się zabarwieniem oraz pokrojem.

W ogrodach często możemy spotkać także jabłonie ozdobne. W okresie kwitnienia są niezwykle piękne, dzięki licznym kwiatom. Pod koniec lata zaś mają małe jabłka, które idealnie nadają się do dżemów.

Hortensje to kwiaty, które również warto posadzić w naszym ogrodzie. To kwiaty, które pięknie kwitną i wzbogacają nasz ogród. Świetnie czują się w miejscach zacienionych i osłoniętych.

Kalina koralowa, to kolejny krzew, który często sadzony jest w ogrodzie. Ma ładne, jasnozielone liście, które jesienią stają się purpurowe. Jednak jego główną ozdobą są białe kule złożone z kwiatów.

To tylko przykłady, ale tak naprawdę możemy posadzić w naszym ogrodzie to co nam się podoba. Bo to jest główne kryterium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj