Mycie podłóg może być prawdziwą zmorą. Wystarczy odrobina pozostałego kurzu, by wszystko wyglądało niechlujnie. A nawet jeśli dobrze przygotujesz podłogi do mycia, na powierzchni nadal mogą pozostać smugi. Jak sobie z nimi poradzić?

Drewniana podłoga bez smug

Drewniana podłoga potrzebuje specjalnego traktowania. Naturalne drewno łatwo można zniszczyć, zwłaszcza jeśli podczas mycia stosuje się zbyt duże ilości wody. Jeśli chcesz umyć podłogi drewniane i nie borykać się ze smugami, zadbaj przede wszystkim o to, by na powierzchni nie było nadmiaru wody. Używaj zatem lekko wilgotnego mopa (świetnie sprawdzi się tu mop rotacyjny), który moczony był wcześniej w wodzie z preparatami do pielęgnacji drewna. Pamiętaj także, by pod żadnym pozorem nie stosować domowych środków czyszczących, takich jak soda czy ocet. Mogą one znacznie wysuszyć drewno i spowodować odbarwienia.

Podłoga ceramiczna bez smug

Płytki ceramiczne są z całą pewnością łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż drewno. Możesz myć je zarówno wilgotnymi ściereczkami (przy mniejszej powierzchni), jak i mopem. Pamiętaj jednak, że w przypadku płytek konieczne jest dokładne zebranie kurzu i pozostałych zabrudzeń z powierzchni. Na płytkach są one bardzo dobrze widoczne, pomogą powodować powstanie nieestetycznych smug. Dlatego przy takiej podłodze odkurzanie jest kluczem. Zmywanie podłóg nie powinno być problemem, jeśli dobrze je do tego przygotujesz. Zwróć uwagę na temperaturę wody. Od niej zależy bowiem, czy na powierzchni pojawią się smugi. Gorąca woda znacznie szybciej odparowuje, co sprawia, że smugi zaczynają być szybko widoczne i należy umyć podłogę raz jeszcze, by się ich pozbyć. Korzystaj zatem z wody letniej bądź nawet zimnej. To dotyczy zarówno drewnianych, jak i ceramicznych podłóg.

Wcale nie tak trudno osiągnąć efekt pięknej, czystej podłogi bez smug. Wystarczy dobry sprzęt, płyn i woda w odpowiedniej temperaturze. Koniecznie wejdź na Leifheitsklep.pl i sprawdź, jakie akcesoria mogą pomóc ci w czyszczeniu podłóg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj