Dom z ogrodem to marzenie wielu osób. Kiedy zostanie już spełnione pozostaje nam jego urządzenie. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest zbudowanie tarasu, czyli powierzchni stricte wypoczynkowej, na której możemy spędzać czas w każdy cieplejszy dzień. Co warto wiedzieć planując taką aranżację ogrodu?

Taras na parterze czy na piętrze?

Planując ogród z tarasem mamy zazwyczaj w wyobraźni taras na parterze. Tymczasem możemy również zdecydować się na jego wersję na górnej kondygnacji. Tak naprawdę decyzja o jego usytuowaniu zależy od tego, czy mamy wystarczającą ilość miejsca w ogrodzie. Jeśli bryła naszego domu i mała działka na to nie pozwalają warto wybrać taras na piętrze, z którego będziemy mieć widok na całą działkę a przy okazji zyskamy sporą powierzchnię wypoczynkową.

Jakich materiałów użyć do budowy tarasu?

Mając za sobą wybór miejsca, w którym powstanie nasz taras nie pozostaje nic innego jak wybrać materiały, z których powstanie jego podłoże. Nie zapominajmy, że taras zwłaszcza ten w ogrodzie powinien stanowić jego integralną część, dlatego użyte materiały należy dopasować do tych, które zostały użyte, chociażby do budowy podjazdu. Jako klient mamy ogromny wybór różnego rodzaju materiałów o różnej charakterystyce. Wymieńmy najczęściej spotykane: kostka granitowa, betonowa, kostka brukowa, płyty betonowe, ażurowe lub panele PVC. Co oprócz wyglądu powinno wpływać na nasz wybór? Pamiętajmy, że taras musi przetrwać lata mrozów, deszczy. Wypada też, aby był odporny na nieprzewidziane wypadki. Zbyt delikatne podłoże może pęknąć na skutek uderzenia, chociażby spadającym przedmiotem. Z drugiej strony taras nie może przypominać muru, gdyż straci swój wypoczynkowy, lekki charakter.

Nie warto oszczędzać na materiałach do budowy tarasu

Decydując się na budowę tarasu musimy brać pod uwagę, iż nie warto na nim oszczędzać. To inwestycja na długie lata. Użycie najtańszych materiałów może poskutkować pęknięciami i koniecznością wymiany części płytek co wymagać będzie ekstra wydatków. Dlatego, jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu pracach warto skorzystać z porady firmy budowlanej lub chociażby sklepu oferującego tego typu materiały. Jak w wielu branżach, także i w przypadku materiałów budowlanych istnieją firmy, których produkty są znane i cenione od lat. Taką firmą jest np. Semmelrock, producent prefabrykatów, do których należą zarówno płyty tarasowe, płyty elewacyjne, krawężniki czy kostka brukowa. Warszawa i ogólnie województwo mazowieckie jest regionem, w których bez problemu znajdziemy sklepy marki Semmelrock. Listę punktów sprzedaży znajdziemy bez problemu w sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj