Ogrzewanie podłogowe i ścienne – co to takiego?

Ogrzewanie ścienne to kaloryfery, do tego wolnostojące piece i piecyki. Ogrzewanie podłogowe to specjalny system, dzięki któremu dom ogrzewany jest w sposób równomierny. Ogrzewanie ścienne jest widoczne – są to kaloryfery, które widać zawieszone na ścianach.

Ogrzewanie podłogowe to wiele zalet

Po pierwsze nie widać elementów grzewczych. Po drugie takie ogrzewanie jest o wiele tańsze. Można ogrzewać podłogowo prądem, ale to droga sprawa. O wiele lepsze jest ogrzewanie podłogowe na węgiel, drewno, gaz ziemny. Niejedna osoba zechce skorzystać z takiego ogrzewania, ale jego montaż powinno się zlecić fachowcom. Ogrzewanie podłogowe można montować na różne sposoby, na mokro, na sucho. Ważny jest termostat.

Termostat powinien posiadać:

– wytrzymały i bardzo pojemnościowy ekran dotykowy o wysokiej czułości

– Kreator konfiguracji pozwalający szybko programować

– Programy ustawione fabrycznie są wydajne i efektywne
Inteligentne funkcje

– Funkcja adaptacyjna automatycznie ustawia właściwą temperaturę dostosowaną do potrzeb mieszkańców danego domu

– Monitorowanie zużycia energii to oszczędność oraz komfort

Nowoczesne wzornictwo

– Estetyczne, proste wzornictwo to strzał w dziesiątkę

– Kolorowy wyświetlacz 2

Termostat to bardzo ważny element ogrzewania podłogowego, warto wybrać go starannie, bo jest to wybór na co najmniej kilka długich lat. Tego rodzaju ogrzewanie projektuje się przed budową domu. grzewana podłoga powinna być doskonale zabezpieczona przed utratą ciepła. Można to osiągnąć płytami styropianowymi lub wełną mineralną. Grubość izolacji musi być dobrze dobrana.

Podsumowując, budując dom dobrze jest zaplanować oba rodzaje ogrzewania, aby mieć efektywny system. Ogrzewanie podłogowe przyda się w salonie oraz sypialnie. W innych pomieszczeniach może być ogrzewanie ścienne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj