Praktyczna umywalka zwiększa funkcjonalność łazienki. Można wybierać spośród modeli stojących na ziemi i takich, które są przeznaczone do montażu bezpośrednio na ścianie. To, która z nich sprawdzi się w danym wnętrzu, zależy od specyfiki pomieszczenia oraz od oczekiwań użytkowników.

Gdzie sprawdzi się umywalka wolnostojąca?

Stylowa umywalka wolnostojąca to dobry wybór zarówno do pomieszczeń urządzonych klasycznie, jak i nowocześnie. Misa takiej umywalki jest umieszczona na podstawie przymocowanej do ziemi. Oznacza to, że tego typu wyposażenie lepiej sprawdzi się we wnętrzach o nieco większym metrażu.

Trzeba także zdawać sobie sprawę, że tego typu wyposażenie zwykle słono kosztuje. Oprócz tego odkurzanie i czyszczenie podłóg w łazience, gdzie zamontowano taką umywalkę, może być kłopotliwe – trudno dotrzeć do wszystkich zakamarków wokół podstawy.

Umywalka wolnostojąca – mimo że bardzo efektowna – nie zawsze pasuje do wnętrza domu czy mieszkania. Jest jednak dobrym rozwiązaniem do obiektów, który mają mieć reprezentacyjny charakter – np. do łazienek znajdujących się w hotelach, biurowcach, restauracjach.

Dlaczego warto wybrać umywalkę wiszącą?

Taki model to dobry wybór niemal do każdej łazienki. Umywalki wiszące – dostępne m.in. w sklepie Oltens – sprawdzają się nawet w małych, ciasnych i nieustawnych łazienkach, ale także w dużych, nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeniach. Ze względu na to, w jak wielu wariantach one występują, można wybrać model o prostej, geometrycznej formie lub taki o opływowym, miękkim kształcie.

Dodatkowym atutem takiego wyposażenia jest fakt, że może pod nim zostać zamontowana specjalna szafka pod umywalkę. Tego typu meble łazienkowe mają płynnie otwierające się szuflady z organizerami i z system cichego domyku lub tradycyjne drzwiczki. Jest to dodatkowe miejsce do przechowywania, o które tak trudno zwłaszcza w przypadku małych łazienek.

Umywalki wiszące w niczym nie ustępują modelom wolnostojącym. Są równie eleganckie, stylowo wykończone, a ich montaż to sposób na zaoszczędzenie wolnego miejsca w pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj