Wygląd domu jest bardzo ważny dla inwestorów. Tradycyjny styl wciąż ma wielu zwolenników, ale i nowoczesne bryły cieszą się niemałym zainteresowaniem. Która opcja jest lepsza? Czym kierować się podczas wyboru projektu dla siebie?

Ponadczasowa klasyka

Domy tradycyjne są bardzo chętnie wybierane przez inwestorów, ponieważ ten typ budynku idealnie komponuje się z otoczeniem i dobrze wygląda zarówno na terenach miejskich, jak i wiejskich. Tradycyjny dom często zwraca na siebie uwagę ozdobnymi elementami architektonicznymi, ma wygodny, sprawdzony rozkład pomieszczeń, w większych domach można nawet wydzielić osobne mieszkanie na poddaszu.

Dużym plusem jest metoda budowy takiego domu – budynki w tradycyjnym stylu stawiane są od dekad, więc wiadomo, z jakich materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych warto korzystać, nie ma też problemu ze znalezieniem ekipy, która taki tradycyjny projekt zrealizuje.

Atrakcyjna nowoczesność

Domy nowoczesne mają zwykle prostą, minimalistyczną formę. Bryły o wymyślnym, futurystycznym kształcie też wpisują się w ten styl, ale są znacznie rzadsze, bo nie wszystkim inwestorom podoba się taka ekstrawagancja, poza tym przy skomplikowanej bryle koszty budowy są dużo wyższe.

Nowoczesne domy są dobrą opcją dla osób, którym podobają się duże przeszklenia, otwarte przestrzenie, nieoczywiste aranżacje. Nowoczesny styl wcale nie musi być zimny i surowy, to tylko kwestia odpowiedniego projektu oraz wyposażenia wnętrz – nowoczesne domy często są bardzo przytulne i komfortowe dla domowników.

Projekty nowoczesnych domów częściej uwzględniają energooszczędne, innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu są tańsze w użytkowaniu, i właśnie to zachęca coraz więcej osób do wyboru takiego stylu.

Czy da się to połączyć?

Ciekawą opcją są projekty łączące tradycję z nowoczesnością. Można takie propozycje znaleźć na przykład na projektyzwizja.pl – domy nawiązują swoim wyglądem do tradycyjnych budynków, ale ich bryła jest prostsza, co pozwala obniżyć koszty budowy oraz późniejszej eksploatacji.

Szczególnie popularne są proste domy z dwuspadowym dachem, bez zdobień architektonicznych, ale wykończone ładnymi materiałami. Są to często domy energooszczędne, wyposażone w nowoczesne instalacje i korzystające z odnawialnych źródeł energii, w których można wykorzystać system smart-dom, ułatwiający zarządzanie budynkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj