Dom dobrze zorganizowany, powinien być podzielony na strefy. Jeną z nich może być miejsce do pracy. Zazwyczaj chodzi tutaj o pracę przy komputerze. Kącik, czy też osobny pokój, w którym można usiąść spokojnie z włączonym komputerem jest niezbędny nie tylko freelancerom czy też pracującym po godzinach pracownikom korporacji. Potrzebny jest również osobom, które raz na jakiś czas płacą rachunki w internecie, zarządzają domowymi finansami lub zwyczajnie przeglądają strony.

Jak wybrać miejsce pracy?

Jeżeli na domowe biuro możemy przeznaczyć oddzielny pokój, to naprawdę nasza sytuacja jest komfortowa. Przeważnie jednak większość naszych mieszkań i nawet domów jest na to za mała. Najczęściej takie miejsca trzeba wyodrębnić z większej całości. Wtedy kącik do pracy bywa częścią większego pomieszczenia. Kącik do pracy, urządzony w salonie, można łatwo wkomponować w całość tego pomieszczenia. W sypialni może on być przedłużeniem toaletki. W kuchni może czasem pełnić rolę kącika kawowego. Domowe biuro można również urządzać we wnękach, garderobach i w miejscu pod schodami. Nie opłaci się jednak zmieniać własnych przyzwyczajeń. Jeżeli lubimy siedzieć w kuchni a jest ona duża, to warto tam zbudować swoje „centrum dowodzenia”. Jeżeli najlepiej nam na kanapie w salonie to może warto zainwestować w stolik, który będzie biurowym regałem a za pomocą kilku ruchów, zamieni się w stolik kawowy. Poza tym w dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie biuro było mobilne. Wystarczy stolik pod laptop z kilkoma półkami na kółkach, który można zabrać wszędzie, nawet na taras.

Domowe biuro – nowoczesne i ładne

Wcale nie trzeba akcentować odrębności takiego kącika w domu. Wszelkie jego wyposażenie może stylowo odpowiadać reszcie mebli. Na przykład zamiast typowego, gabinetowego biurka, można zagospodarować mały stolik. Segregatory, które są typowo biurowe, wystarczy wsunąć między książki na półce i okleić im grzbiety kolorowym papierem. Na pewno nie będą się rzucały w oczy. Nawet lampa nie musi być typowo biurowa, bo można zaopatrzyć się w typową lampę pokojową do czytania, która oświetli nie tylko stolik ale dodatkowo większą przestrzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj