Żaluzje zewnętrzne fasadowe to rozwiązanie, które coraz częściej wybierają właściciele domów jednorodzinnych. Zastanawiasz się, na czym polega ich fenomen i co sprawia, że warto w nie zainwestować? Oto najważniejsze powody, dla których to może być dobre rozwiązanie także dla Ciebie.

1. Zewnętrzne żaluzje fasadowe chronią przed nadmiarem słońca

Promienie słoneczne, zwłaszcza w środku lata, mogą powodować bardzo szybkie nagrzewanie się wnętrza domu. Dobra żaluzja zewnętrzna fasadowa pozwoli się przed tym uchronić – wystarczy ją zasłonić, aby stała się „tarczą” odbijającą słońce. W efekcie temperatura w pomieszczeniach nie będzie aż tak wysoka, a to przełoży się nie tylko na wyższy komfort domowników, ale i na niższe koszty klimatyzacji.

2. Zimą zewnętrzna żaluzja fasadowa wspomaga ochronę przed utratą ciepła

Właściwości termoizolacyjne zewnętrznych żaluzji fasadowych są istotne również w chłodniejszym okresie roku. Wówczas zasłonięcie takiej osłony stawia dodatkową barierę przed wychłodzeniem domu – zwłaszcza w połączeniu z energooszczędnymi oknami i innymi rozwiązaniami z zakresu termoizolacji.

3. Żaluzje fasadowe pozwalają regulować dopływ światła słonecznego

W przeciwieństwie do rolet zewnętrzne żaluzje fasadowe mają ruchome lamele. To oznacza, że można je odchylać i obracać pod różnym kątem. – wyjaśnia ekspert firmy IZOPLAST. – Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w ciągu dnia. Domownicy mogą chronić swoją prywatność i częściowo zacienić pomieszczenie, ale bez całkowitej utraty dopływu światła słonecznego – dodaje.

4. Żaluzje fasadowe zachwycają modnym designem

Nowoczesne osłony tego typu są dostępne w szerokiej gamie wzorów oraz kolorów. Oznacza to, że możesz dopasować aluminiowe żaluzje fasadowe do stylu i barwy budynku. Mogą one przybrać podobny odcień do stolarki okiennej lub drzwiowej albo do elewacji domu – w zależności od preferencji estetycznych. Wiele modeli jest dostępnych z zamaskowaną skrzynką, do której rolują się elementy. To rozwiązanie dodatkowo wzmacnia dekoracyjność osłony.

5. To osłony zewnętrzne, którymi można sterować elektrycznie

Chociaż i żaluzje fasadowe, i rolety zewnętrzne mogą być obsługiwane manualnie, zdecydowanie wygodniejsze jest sterowanie elektryczne. Czy to przy pomocy panelu sterowania tuż przy każdym oknie lub drzwiach, czy też specjalnego pilota albo aplikacji na smartfona. Wszystkie te rozwiązania są dostępne i dają możliwość łatwej kontroli nad każdą osłoną – także w ramach systemu smart home, który automatyzuje ten proces.

 Żaluzja zewnętrzna fasadowa na pilota

6. Żaluzja zewnętrzna fasadowa poprawia tłumienie hałasu

Gdy zupełnie zasłonisz żaluzję fasadową, możesz oczekiwać wyższego komfortu akustycznego budynku. To szczególnie ważne przy osłanianiu okien w sypialni czy pokoju dziecka – w tych pomieszczeniach nocą potrzebna jest niemal absolutna cisza. Osłona pomoże ją zapewnić.

Nowoczesna estetyka, wygoda obsługi, świetna termoizolacyjność i dobre tłumienie hałasu – oto, dlaczego warto zainwestować w żaluzje zewnętrzne fasadowe. Aby poznać cenę takiego rozwiązania, skonsultuj się z firmą, która prowadzi ich montaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj