Rezydencje to duże domy, które wymagają zaaranżowania w odpowiedni sposób. Znaczenie ma w nich każdy element, w tym także ogrodzenie. Jaki płot sprawdzi się najlepiej w przypadku okazałych rezydencji? Czym kierować się, wybierając odpowiedni wariant?

Ogrodzenia idealne do rezydencji

Rezydencje są okazałymi, eleganckimi budynkami. Takie samo powinno być również ogrodzenie. Często w przypadku takich obiektów stawia się na wiele ozdobników, pojawiających się zarówno w bryle nieruchomości, jak i na bramie wjazdowej czy ogrodzeniu. Obecnie istnieje możliwość stworzenia niemal dowolnych motywów, jednak największą popularnością cieszą się te przypominające roślinność lub geometryczne kształty.

Ogrodzenia w przypadku rezydencji powinny dopełniać budynek, zamiast go przytłaczać. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniej kolorystyki, a także form. Brama wjazdowa jest bowiem reprezentatywnym elementem takich nieruchomości. Powinna być stylowa i prezentować się bogato, tak jak pozostała część obiektu.

Indywidualny styl rezydencji

Każda rezydencja różni się od pozostałych, dlatego tak duże znaczenie ma wybór ogrodzenia, które będzie idealnie pasować do danego budynku i ogrodu. W przypadku nowoczesnych obiektów nie sprawdzą się bogato zdobione bramy wjazdowe. Jeśli budynek jest utrzymany w uniwersalnych barwach, ogrodzenie również powinno do nich pasować. To właśnie dlatego ogromną popularnością cieszą się usługi, które polegają na projektowaniu i tworzeniu spersonalizowanych płotów.

Wybierając spersonalizowane ogrodzenia, można mieć pewność, że będą one pasowały do charakteru danego budynku. Specjaliści z chęcią doradzą, jaki wariant sprawdzi się najlepiej. Produkcję poprzedza skomplikowany proces projektowy, nad którym czuwa sam klient – mówi specjalista z firmy Płotex.

Nowoczesne rezydencje

Nowoczesne ogrodzenie rezydencji

Prześwity w nowoczesnym ogrodzeniu to kompromis pomiędzy zachowaniem intymności mieszkańców posesji, a dostępem do światła do okien w parterowych częściach domu.

Rezydencje zwykle kojarzą się z budynkami z wieloma ozdobnikami, ale w ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na tworzenie minimalistycznych brył. Mają one znaczny metraż, jednak są dość stonowane i stosunkowo proste. Do takich budynków pasują ogrodzenia utrzymane w podobnym stylu. Nie mogą być zbyt ozdobne. Nowoczesne bramy i ogrodzenia do rezydencji są proste i składają się zwykle z pionowych, metalowych przęseł lub poziomych paneli. W ramach ozdobników niekiedy stosuje się geometryczne kształty, jednak pojawiają się one wyłącznie w najbardziej reprezentatywnych fragmentach ogrodzenia.

Funkcjonalne ogrodzenia do rezydencji

Rezydencje to bogate obiekty, dlatego w ich przypadku zwraca się szczególną uwagę na funkcjonalność. Powszechnie stosuje się tam nowoczesne rozwiązania. Standardem są bramy wjazdowe otwierane pilotem lub po wykryciu specjalnego czujnika. Na rynku znaleźć można takie produkty w wersji przesuwnej, jednoskrzydłowej i dwuskrzydłowej. Dzięki temu można dopasować odpowiedni wariant do metrażu działki. Nie wszędzie jest bowiem miejsce, by zmieścić całość bramy na ogrodzeniu lub otworzyć jej jedno skrzydło. Dobrze dopasowana brama i reszta płotu sprawią, że korzystanie z nich będzie komfortowe, co wpłynie bezpośrednio na funkcjonalność nieruchomości.

Na rynku znaleźć można także ogrodzenia całkowicie kryte i ażurowe. Pierwsze zapewniają prywatność, a drugie pozwalają na stworzenie efektu przestronności i łatwy dopływ światła do działki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj