Nowoczesne narożniki do salonu to niezwykle szeroki wybór mebli wypoczynkowych, różniących się od siebie konstrukcją, wielkością i designem. Do tego dochodzi jeszcze jeden ważny aspekt – strona narożnika. Dlaczego jest to ważne i jak podejść do wyboru narożnika pod względem tej często kluczowej dla funkcjonalności mebla cechy?

Meble do salonu a strona narożnika

Salon jest miejscem, które równocześnie powinno być przyjemne, wygodne, stylowe i oczywiście funkcjonalne. Olbrzymią rolę w zachowaniu równowagi pomiędzy tymi wszystkimi wyznacznikami odgrywa wybór mebli do salonu – przede wszystkim ich wielkości, rodzaju konstrukcji, designu, a w przypadku narożnika, także jego strony. Co to w ogóle oznacza? Narożniki w kształcie litery „L” posiadają dwa boki, gdzie jeden jest krótszy, a drugi dłuższy. Taka konstrukcja znacząco wpływa na możliwość ustawienia mebla w danym pomieszczeniu. Dlatego też, jeśli chcemy zachować sprawną komunikację w salonie i wygodny dostęp do okien, drzwi balkonowych, kominka czy pozostałych mebli – mamy do wyboru narożniki prawe i narożniki lewe. O tym, czy jest to narożnik prawy, czy narożnik lewy decyduje krótszy bok mebla. Takie rozwiązanie pozwala bez problemu dostosować narożnik do konkretnego układu pomieszczenia.

Narożnik lewy, gdzie się sprawdzi?

W przypadku narożnika lewego jego krótszy bok znajduje się z lewej strony siedziska bazowego. Taki narożnik sprawdza się zatem wszędzie tam, gdzie lewy bok mebla nie będzie stanowił przeszkody w wygodnym poruszaniu się po pomieszczeniu. Najczęściej bok ten jest umiejscowiony przy ścianie, jednak z powodzeniem w większych pomieszczeniach narożniki lewe mogą stać w bardziej wyeksponowanym miejscu.

Narożnik prawy do salonu

Narożniki prawe swój krótszy bok mają z prawej strony głównej kanapy. Taki narożnik sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie po prawej stronie mamy do dyspozycji sporo miejsca, na przykład pustą ścianę lub przestrzeń, w której prawy bok narożnika nie będzie stanowił utrudnienia.

Nowoczesne narożniki prawe i lewe

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając narożniki i ich strony? Niezależnie od tego, czy decydujemy się na narożnik prawy, czy na narożnik lewy, do wyboru mamy także szereg innych funkcjonalności tego wyjątkowego mebla. Są to między innymi narożniki lewe lub prawe z funkcją relaksu, jak i narożniki prawe lub lewe z funkcją spania. Producenci najczęściej oferują ten sam narożnik w wariancie lewym lub prawym do wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj