Na wysoki komfort snu wpływa między innymi dopasowanie pościeli – należy znaleźć odpowiednie wypełnienie kołdry i poduszek, ale też wybrać poszewki. Pościel dla dzieci oraz komplety dla młodzieży muszą być praktyczne, ale przede wszystkim przemawiać do gustu dziecka.

Wybieramy wypełnienie

Rodzaj wypełnienia jest kluczową kwestią w przypadku pościeli dla dzieci, np. alergików. Dobrym wyborem będzie pościel w 100% wykonana z bawełny – ciepła, miękka, przyjemna w dotyku, idealna do odpoczywania. Jest też łatwa w pielęgnacji, bo może być prana w pralce w 60 stopniach Celsjusza.

Na komfort snu wpływają też warunki pogodowe – pościel młodzieżowa powinna być dobrze do nich dopasowana, dlatego warto mieć jedną na lato, a drugą na jesień i zimę. Alternatywą do rozważenia są także dobrej jakości pościele całoroczne.

Wybieramy motywy i wzory

Pościele dla dzieci występują w ogromnym wyborze – popularne są modele z ulubioną postacią bajkową, np. pościel Myszka Miki, Frozen Kraina lodu albo Strażak Sam, ze zwierzakami albo samochodami. Dziewczynki chętnie wybiorą komplet z bohaterem znanym z bajki Disneya, chłopcy pościel futbolowa z logo ulubionego klubu. Poniżej kilka wybranych przykładów takich pościeli:

– uniwersalna pościel Myszka Miki: https://www.lozkoholicy.pl/product-pol-23072-Posciel-Licencyjna-Dziecieca-674-Myszka-Mickey-Mouse.html

– pościel futbolowa z logo klubu FC Barcelona dla chłopca: https://www.lozkoholicy.pl/product-pol-28419-Posciel-Licencyjna-Dziecieca-797-FC-Barcelona-Pique-Czerowna.html

– pościel Frozen – Kraina lodu dla dziewczynki: https://www.lozkoholicy.pl/product-pol-41259-Posciel-Licencyjna-Dziecieca-1314-Frozen-Kraina-Lodu.html

Wybieramy rozmiar

Przy wyborze rozmiaru nie ma znaczenia, czy nasz wybór to pościel Myszka Miki, czy Spiderman. W pokoju dziecięcym powszechnym wyborem dla maluchów są łóżeczka o wymiarach 60×120 cm oraz 80×120 cm. Z kolei klasyczna pościel młodzieżowa ma wymiary 120×60 cm lub 120×80 cm i będzie odpowiednia do łóżeczek o wymiarach 90×120 cm i 100×135 cm.

A jeśli dziecko wyrośnie z pościeli dziecięcej? Dla nastolatka i starszych dzieci właściwym wyborem będzie pościel 140×200 cm oraz 160×200 cm – pierwsza jest idealna do łóżka jednoosobowego, druga może posłużyć przez kolejne lata. Zapewni komfort i opatulenie się w kołdrę, co jest ważne zwłaszcza w zimie. Warto też dopasować poduszkę o wymiarach 70×80, tworząc podstawowy komplet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj