Klimat wnętrza tworzą nie tylko meble i oświetlenie – równie ważne są dodatki i ozdoby. W przypadku większości pomieszczeń dbamy o to, aby dodatki były zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne, jednak w salonie praktyczny charakter ozdób schodzi na drugi plan, ustępując miejsca walorom estetycznym. Sprawdź jak abażury do lamp, zegar i drewniana mapa świata mogą zmienić Twój salon!

  1. Dekoracyjne abażury do lamp
  2. Zegar nie tylko na ścianę
  3. Drewniana mapa świata

Wybierając dekoracje do salonu, warto kierować się ich stylem i kolorem. Ważna jest również jakość – lepiej kupić jedną dekorację dobrej jakości niż kilka tandetnych bibelotów.

Dekoracyjne abażury do lamp

W salonie oprócz centralnie umieszczonej lampy, oświetlającej całe pomieszczenie, często znajdują się również mniejsze lampki lub duże lampy stojące, wyznaczające poszczególne strefy relaksu i pełniące funkcję dekoracyjną. Za tę ostatnią odpowiadają głównie abażury do lamp, czyli ozdobne osłonki, rozpraszające światło i nadające mu odpowiednią barwę. Wybierając lampę stojącą zwykle zwraca się uwagę na kolor i rozmiar abażuru, jednak wiele osób zapomina, że może on być idealną dekoracją wnętrza. Wystarczy wybrać ozdobny abażur z odpowiednim wzorem lub fakturą, aby wprowadzić do salonu nieoczywisty i niekonwencjonalny element dekoracyjny, który przyciągnie wzrok przybyłych gości. To też dobry sposób na ożywienie wnętrza i wprowadzenie do niego modnych motywów, np. florystycznych lub zwierzęcych.

Zegar nie tylko na ścianę

Obecnie w dobie urządzeń smart, tradycyjne zegary stały się niejako przeżytkiem. Wciąż jednak wiele osób kupuje zegary, które oprócz odmierzania czasu, mają również pełnić funkcję dekoracyjną. Można postawić na tradycyjny model ścienny, który otoczony jest małymi ramkami na zdjęcia, albo dekoracyjny zegar w formie obrazu na ścianę. Awangardową dekoracją może być duży zegar stojący z wahadłem, przypominający staromodne zegary z zamkowych komnat – to opcja idealna do wnętrz w stylu glamour. Obok takiej dekoracji w salonie nikt nie przejdzie obojętnie!

Drewniana mapa świata

Zapaleni podróżnicy i osoby, które lubią poznawać świat, z pewnością zachwycą się dekoracją w formie drewnianej mapy świata. Praktyczne zestawy składają się z kilkudziesięciu elementów, przeznaczonych do samodzielnego montażu na ścianie, tworzących niekonwencjonalną dekorację. Mapy świata z drewna idealnie prezentują się jako ścienna dekoracja w salonach w niemal każdym stylu. To zasługa drewna – jako materiał naturalny i uniwersalny, perfekcyjnie pasuje do wielu wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj