Wanna z hydromasażem to marzenie wielu osób – co należy zrobić, aby urzeczywistnione nie okazało się koszmarem? Upewnić się, czy takie rozwiązanie pasuje Ci w stu procentach. Jak to zrobić? Przeczytaj poniższy tekst, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na temat wanien z hydromasażem.

Wanna z hydromasażem – cena

Cena wanny z hydromasażem cechuje się dużą rozpiętością – w zależności od producenta, modelu oraz technologii w niej zaimplementowanej, może dochodzić nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Najtańsza armatura to koszt około dwóch tysięcy złotych. Jakie elementy decydują o cenie wanny z hydromasażem? Między innymi rodzaj sterowania (najtańsze jest pneumatyczne), a także liczba oraz odpowiednie rozmieszczenie dysz. Do ceny wanny z hydromasażem zazwyczaj nie zalicza się kosztu paneli osłonowych.

Wanna z hydromasażem – rodzaje dysz

W zależności od producenta, wanna może posiadać różnego rodzaju dysze. Jakie? Dzieli się je na nieruchome oraz ruchome. Te pierwsze znajdują się w górnych częściach armatury. Kierunek i siłę przepływu wody możesz regulować. Mogą być także rozmieszczone, w zależności od modelu, na dnie oraz na bocznych ściankach wanny. Głównie służą do masażu nóg i stóp. Drugi rodzaj dysz to dysze ruchome (mogą być kierunkowe oraz obrotowe – zmieniać kierunek, a także obracać się.

Wanna z hydromasażem – rodzaje sterowania

Najtańsze modele wanien z hydromasażem posiadają sterowanie manualne (nazywane także mechanicznym oraz pneumatycznym). Pompę czy dmuchawę (w zależności od rodzaju masażu) uruchamia się przyciskiem usytuowanym na górnej krawędzi armatury. Pamiętaj, że pompa powinna zakrywać wszystkie dysze znajdujące się na ścianach wanny. Kolejnym rodzajem sterowania, który występuje w droższych modelach, jest sterowanie elektroniczne. Na brzegu wanny znajduje się dotykowy panel odpowiadający za uruchomienie danych dysz. Panel zazwyczaj zostaje wyposażony także w czujnik poziomu płynu – dzięki temu hydromasaż nie włączy się, jeśli wszystkie dysze nie znajdują się pod poziomem wody.

Podsumowanie

Zanim wybierzesz odpowiednią wannę z hydromasażem, warto wiedzieć o niej jak najwięcej. Dzięki naszemu poradnikowi zwrócisz uwagę na najważniejsze kwestie przed dokonaniem zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj