Sprzedajesz lub kupujesz swoją pierwszą nieruchomość dla siebie lub w celach inwestycyjnych i czujesz, że potrzebujesz wsparcia podczas tego procesu? To znak, że warto poświęcić czas na znalezienie odpowiednio doświadczonego pośrednika nieruchomości.

Dobry agent nieruchomości, czyli jakie są cechy dobrego pośrednika nieruchomości

Rozważasz nawiązanie współpracy z doświadczonym agentem nieruchomości, ale nie wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniej osoby, i jakimi cechami charakteru powinna się charakteryzować?

Do grona najważniejszych cech dobrego pośrednika nieruchomości należą:

  • cierpliwość,
  • wiedza,
  • umiejętność analitycznego myślenia i słuchania oczekiwań klientów,
  • asertywność,
  • punktualność.

Jak znaleźć i gdzie szukać doświadczonego pośrednika nieruchomości?

Czujesz, że potrzebujesz profesjonalnego wsparcia doświadczonego pośrednika nieruchomości, ale nie wiesz, gdzie kogoś takiego znaleźć?

Jak szukać dobrego pośrednika nieruchomości?

Ufaj rekomendacjom, ale sprawdzaj kandydatów na pośredników

Jeśli szukasz pośrednika nieruchomości do sprzedaży mieszkania lub kupna swojego pierwszego lokalu, zapytaj o polecenia swoich znajomych i uważnie przeanalizuj rekomendacje, by podjąć odpowiednią decyzję.

Zwróć szczególną uwagę na to, jakie kompetencje mają wybrani pośrednicy, jaki zakres oferty, staż na rynku i co mogą Ci zaproponować w ramach współpracy. 

Zweryfikuj wiedzę i kwalifikacje pośrednika

Drugim krokiem, by wybrać odpowiednią osobę do współpracy w zakresie pośrednictwa sprzedaży lub kupna nieruchomości, jest zweryfikowanie kompetencji takiej osoby. Wystarczy zadać kilka pytań, na które chcesz uzyskać odpowiedź, by przekonać się, czy wybrany kandydat lub kandydatka ma wiedzę na ten temat.

Sprawdź stronę WWW pośrednika, przeanalizuj opinie i staż pracy, a następnie podejmij decyzję

Wybierając odpowiedniego agenta nieruchomości, zwróć szczególną uwagę na to, czy wzbudza Twoje zaufanie, jaki jest zakres jego wiedzy o rynku nieruchomości, jakie ma kwalifikacje, certyfikaty i uprawnienia do wykonywania zawodu, a następnie przeanalizuj jego media społecznościowe i stronę internetową, by podjąć odpowiednią decyzję.

Nie bój się zadawać pytań!

Bardzo często popełnianym błędem jest ten, że osoby, które potrzebują wsparcia pośrednika nieruchomości podczas przygotowań do zakupu lub sprzedaży lokalu, boją się zadawać pytania. Jeśli chcesz sprawdzić kompetencje i wiedzę wybranego pośrednika, zadawaj wiele pytań. Po to zawiązujecie współpracę, żeby wszystko było dla Ciebie jasne. Pośrednik jest po to, żeby Ci wszystko wytłumaczyć.

Sprawdź, czy pośrednik ma niezbędne licencje i czy jest ubezpieczony

Zależy Ci na dobrej, bezproblemowej i bezpiecznej współpracy z pośrednikiem nieruchomości? Najpierw upewnij się, że wybrana osoba ma odpowiednie licencje, by móc pośredniczyć w sprzedaży nieruchomości lub pomagać Ci w zakupie pierwszego mieszkania lub domu.

Poproś również o potwierdzenie ważnego ubezpieczenia OC, by mieć pewność, że masz do czynienia z ludźmi, którzy poważnie traktują swoją pracę.

Współpraca z agentem nieruchomości – poznaj najważniejsze korzyści

Chcesz sprzedać swoją nieruchomość, dom lub mieszkanie, ale ciągle się wahasz czy warto skorzystać z profesjonalnych usług pośrednika nieruchomości? Oto kilka najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć zatrudnienie pośrednika nieruchomości i wzajemne rozpoczęcie współpracy.

Szybszy proces formalności związanych ze sprzedażą lub kupnem nieruchomości

Nawiązanie współpracy z odpowiednio wykwalifikowanym pośrednikiem sprawia, że możesz zaoszczędzić bardzo dużo czasu na samodzielnym organizowaniu wszelkich kwestii formalnych.

Większe bezpieczeństwo procesu i skrócenie czasu w poszukiwaniu odpowiedniej nieruchomości lub kupca

Podejmując współpracę z pośrednikiem nieruchomości, zyskujesz gwarancję bezpiecznego i pewnego procesu (od samego przebiegu transakcji aż po przygotowanie profesjonalnych dokumentów).

Możliwość uniknięcia kosztownych błędów

Współpraca z profesjonalnym pośrednikiem nieruchomości sprawia, że możesz uniknąć błędów, np. podczas wypełniania formalności, które w rzeczywistości mogłyby Cię kosztować sporo nerwów i pieniędzy, i wyceny nieruchomości.

By ich uniknąć, zdecydowanie warto nawiązać współpracę z pośrednikiem nieruchomości. 

Profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy

Nie wiesz czegoś? Chcesz o coś zapytać? W ramach stałej współpracy z pośrednikiem nieruchomości zawsze możesz mu odpowiednie pytanie i rozwiać swoje wątpliwości.

Skuteczny sposób na uniknięcie kosztownych błędów

Współpraca z profesjonalistą uchroni Cię przed wieloma błędami, które mogą Cię sporo kosztować – od błędnie wypełnionych dokumentów aż po błędy w ofercie dotyczącej nieruchomości czy przygotowania mieszkania na sesję zdjęciową.

Dobry agent nieruchomości – gdzie znaleźć kogoś takiego?

W branży pośrednictwa nieruchomości najskuteczniej działają rekomendacje odpowiednich osób, które mają doświadczenie w sprzedaży czy wyszukiwaniu odpowiednich nieruchomości, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy wyborze odpowiedniej osoby do współpracy.

Miejscem, w którym znajdziesz potrzebne wsparcie, jest biuro nieruchomości Loco Real Estate w Warszawie (https://loco-estate.com), które zatrudnia specjalistów pośrednictwa. Sprawdź, w czym dokładnie mogą Ci pomóc.

Fot. tytułowa: Andrew Neel | Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj