W obecnych czasach plastry drewniane mogą być wykorzystywane w dość zróżnicowanych sytuacjach i najczęściej stanowią fantastyczny element dekoracyjny we wnętrzach. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z najlepszymi inspiracjami.

Stolik

Plastry drewniane z powodzeniem można wykorzystać w formie stolika. W tym przypadku do drewnianego plastra wystarczy dorobić trzy lub cztery nóżki. Mogą być one wykonane na przykład z takiego materiału jak metal w kolorze czarnym, który idealnie będzie się komponował z surowym drewnem. Stoliki, które powstały z plastrów drewnianych, mogą mieć dość zróżnicowane wielkości. Dlatego warto dopasować odpowiedni stolik do wielkości swojego wnętrza, aby dobrze do niego pasował.

Wisząca półka

Z plastrów drewnianych z powodzeniem można również stworzyć wiszącą półkę, co będzie doskonałym rozwiązaniem w wielu pomieszczeniach. W związku z tym, że półka może być zawieszona na sznurkach nie potrzebna jest zbyt duża ilość miejsca na umieszczenie tego elementu dekoracyjnego. Dlatego półkę można zawiesić zarówno w większych pomieszczeniach, jak i wnętrzach o nieco mniejszych rozmiarach. Na półce z powodzeniem mogą być umieszczone również inne elementy dekoracyjne, takie jak doniczki z kwiatami.

Girlanda

Plastry z drewna idealnie się również sprawdzą w formie girlandy, która w fantastyczny sposób będzie ozdabiała wnętrze domu lub mieszkania. W tym przypadku warto wykorzystać plastry drewna o nieco mniejszych rozmiarach, które będzie można odpowiednio rozmieścić wśród innych elementów girlandy. W tej dekoracji bardzo dobrze sprawdzą się także żywe lub sztuczne rośliny, a także liczne wstążki oraz kokardki. Gotową girlandę można na przykład zawiesić na poręczy schodów, co sprawdzi się idealnie.

Obraz

Drewniane krążki mogą również stanowić fantastyczny element dekoracyjny w formie obrazu. W celu jego stworzenia warto wybierać raczej mniejsze plastry, które umieszczone zostaną w drewnianej ramie. Im będzie ich więcej, tym lepszy efekt będzie można uzyskać. Obraz z plastrami drewna może być zawieszony w różnych pomieszczeniach. Bardzo dobrze będzie się prezentować w najważniejszym pomieszczeniu w całym domu, czyli w salonie. Jednak sprawdzi się również w przytulnej sypialni lub gabinecie przeznaczonym do pracy.

Podkładki

Okrągłe plastry drewniane z powodzeniem mogą być również wykorzystywane w formie podkładek. Dzięki temu można na nich bez większych problemów stawiać ciepłe napoje lub inne elementy wymagające podkładek. Podkładki stanowią idealną ochronę dla stołu przed powstaniem na nim niekorzystnych plam, dlatego są obowiązkowym elementem każdego wnętrza. Natomiast podkładki stworzone z plastrów drewna dodatkowo niezwykle korzystnie się prezentują i dodają uroku każdemu pomieszczeniu.

Podstawki pod doniczki

Plastry z drewna idealnie sprawdzą się również w formie podstawek pod doniczki. W tym przypadku można wykorzystać zarówno jeden duży plaster drewna, jak i skleić ze sobą kilka mniejszych. Surowe drewno fantastycznie będzie się komponowało z zielenią roślin, które będą umieszczone w doniczkach na podkładach. Dlatego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem oraz zastosowaniem podkładek pod doniczki w tej formie. Na pewno się to sprawdzi w wielu przypadkach.

Zegar

Z plastrów drewna można również w samodzielny sposób stworzyć zegar. Wystarczy jedynie zrobić w nim obracające się wskazówki. Taki rodzaj dekoracji sprawdzi się przede wszystkim w rustykalnych wnętrzach, które są pełne drewnianych elementów. Zegar z drewna stanowi również fantastyczny pomysł na prezent, ponieważ z całą pewnością doda niepowtarzalnego uroku każdemu wnętrzu, w którym będzie się znajdował. Zegar można pomalować lakierem, aby nadać mu lepszej trwałości. Dzięki temu będzie mógł być użytkowany przez wiele długich lat.

Wianek

Kolejnym rodzajem dekoracji, które mogą powstać z plastrów drewna, są wianki. Wianki z powodzeniem można umieścić na drzwiach wejściowych lub drzwiach, które znajdują się we wnętrzu domu lub mieszkania. Jednak tego rodzaju elementy dekoracyjne bardzo dobrze sprawdzą się także nad kominkiem lub po prostu na ścianie. W wiankach najczęściej wykorzystuje się kilka małych plastrów drewna, które są razem łączone.

Serce

Plastry drewna można również połączyć ze sobą w kształt serca, a powstałą dekorację zawiesić na ścianie. W wielu przypadkach takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdzi. Plastry drewna w kształcie serca można również polakierować, dzięki czemu nabiorą niepowtarzalnego wyglądu i będą bardzo trwałe. Taka dekoracja może być również umieszczona obok zdjęć na ścianie i będzie stanowiła ich fantastyczne uzupełnienie. Z plastrów drewna można także tworzyć inne kształty, jeśli ma się takie indywidualne preferencje.

Zagłówek łóżka

Drewnianymi plastrami można również udekorować zagłówek łóżka, co będzie bardzo dobrym pomysłem. Takie rozwiązanie najlepiej się sprawdzi we wszystkich wnętrzach, które zostały urządzone w stylu rustykalnym. Drewno ma swój niepowtarzalny urok i na pewno bardzo dobrze ozdobi każde łóżko. Warto polakierować plastry drewna, aby były trwalsze i mniej narażone na ewentualne zniszczenia. Dzięki temu zagłówek łóżka bez większych problemów będzie mógł być wykorzystywany przez wiele długich lat.

Deska do krojenia

Okrągłe plastry drewniane z powodzeniem mogą być również wykorzystywane jako deska do krojenia, która będzie także stanowiła fantastyczną dekorację w każdej kuchni. W tym celu warto zdecydować się na wybór jednego nieco większego plastra drewna w jasnym odcieniu. Bardzo dobrze będzie się komponował z pozostałymi elementami wyposażenia każdej kuchni.

Partnerem artykułu jest firma Ewood, oferująca plastry z drewna, kantówki i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj