Jak co roku, projektanci wnętrz wskazują najnowsze trendy w projektowaniu. Największy nacisk został położony na aranżowanie otwartych przestrzeni – łączymy kuchnię z jadalnią i z salonem. W niepamięć odchodzą białe meble kuchenne w połysku. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Większość czasu spędzamy poza domem, w pracy i w drodze do niej, niewiele pozostaje nam chwil z rodziną. Dlatego tak bardzo podkreślany jest trend otwierania przestrzeni, żeby nawet w trakcie wykonywania obowiązków związanych z gotowaniem móc się widzieć i słyszeć, po prostu obcować ze sobą. Ważne jest tutaj zachowanie spójności stylistycznej – w tym celu stosuje się jeden kolor lub materiał, który pojawia się w każdym z pomieszczeń. W kuchni najważniejsze są meble kuchenne, rozmieszczone w funkcjonalny sposób.

Wybieramy meble kuchenne

Największą zmianą jest odejście mebli kuchennych w bieli. Zamiast niej projektanci proponują kolory ziemi i to w dość ciemnych wersjach – czerń, brąz (ciemne drewno), czekolada, grafit, czerwień i bordo, a także nieoczywiste odcienie zieleni – butelkowa, mięta, szałwia, szafir. Jako nowość w kolorach pojawiają się barwy metaliczne – miedź, mosiądz, złoto. W tym sezonie meble kuchenne projektowane są w wariantach monochromatycznych. Dodatkowo fronty meblowe w połysku zostały wyparte przez powierzchnie matowe i satynowe. W przypadku kuchni otwartej dobrze prezentują się meble w stylu minimalistycznym, pozbawione wszelkich zdobień. Często pozbawione są również gałek, w zamian za nie wyposażane są w mechanizm, dzięki któremu wystarczy dotknąć róg frontu szafki, by ją otworzyć. Znikają też otwarte półki, zastąpione przez całkowicie zamknięte wysokie meble kuchenne. Popularne są też szafy z drzwiami przesuwnymi, pełniące funkcję spiżarni. Tego rodzaju meble kuchenne znajdziemy w ofercie firmy Stolkar.

W kierunku naturalności

W cenie są meble wykonywane z naturalnych materiałów. Najważniejszym z nich jest drewno olejowane – ważna jest jak najmniejsza ingerencja w jego strukturę. Widoczne są tutaj wszystkie sęki, niewielkie pęknięcia i przebarwienia. Mocno swoją pozycję zaznaczają również kamień i granit. W czołówce plasuje się także luksusowy marmur, zwłaszcza Calacatta i Carrara. Tańszą alternatywą jest konglomerat kwarcowy – wygląda jak dużo droższy kamień, dodatkowo charakteryzuje się podwyższoną odpornością na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj