Grzejniki jak powszechnie wiadomo są jednym z najważniejszych elementów instalacji grzewczej w domu, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak grzejniki wyglądały dawniej i które modele są obecnie w modzie.

Jakie są rodzaje grzejników?

Oferta grzejników jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego są wykonane (aluminium, stal, żeliwo itp.), ale również sposobem podłączenia. Na półkach sklepowych można znaleźć grzejniki, które posiadają podłączenie boczne, krzyżowe i dolne. Istnieje także podział na sposób przekazywania ciepła do danego pomieszczenia. W tym konkretnym przypadku można wyróżnić grzejniki konwektorowe, płytowe i czołowe. Poszczególne grzejniki łazienkowe Katowice różnią się między sobą także walorami estetycznymi. Obecnie można wybrać nie tylko grzejniki tradycyjne, ale również grzejniki kanałowe, drabinkowe i ozdobne.

Moda na grzejniki ozdobne

Od kilku sezonów panuje duża moda na grzejniki dekoracyjne łazienkowe, które doskonale sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych, ale również klasycznych aranżacjach wnętrz. W dzisiejszych czasach grzejniki cenione są nie tylko ze względu na funkcje praktyczne, ale również za funkcje dekoracyjne. W ofercie firmy AG Grzejniki Design (artykulygrzewcze.com) można znaleźć bardzo szeroki wybór wzorów, kolorów i wielkości grzejników dekoracyjnych. Do wyboru są nie tylko proste modele o geometrycznych kształtach, ale również poziome grzejniki łazienkowe, które są szersze niż wyższe. Niektóre modele na pierwszy rzut oka mogą nawet nie przypominać grzejników, dlatego też projektanci aranżacji wnętrz mają naprawdę szerokie pole do popisu.

Jaka kolorystyka grzejników?

Jeżeli chodzi o kolorystykę grzejników łazienkowych to najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście białe modele, które pasować będą niemal do każdego pomieszczenia. W obecnym sezonie bardzo modne są także grafitowe i szare grzejniki dekoracyjne. Po dłuższej przerwie do mody powracają grzejniki w wykończeniu chromowanym i matowym. Osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie styl retro, powinny postawić z kolei na złote grzejniki, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Historia elementów grzejnych

Pierwsze grzejniki pojawiły się dopiero pod koniec XIX wieku. Mowa tutaj oczywiście o francuskich kaloryferach, czyli żeliwnych żeberkach. W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim grzejniki pokojowe płytowe, które tak naprawdę pojawiły się całkiem niedawno. Masowa produkcja grzejników płytowych rozpoczęła się dopiero w latach 70. XX wieku. Obecnie jest bardzo wiele mniej lub bardziej skomplikowanych technologii, które wykorzystywane są przy produkcji grzejników. Między innymi dlatego też wybór form i różnorodnych materiałów jest naprawdę bardzo szeroki. Warto wspomnieć także i o tym, że coraz więcej producentów powraca do korzeni. Oznacza to, że coraz częściej pojawiają się grzejniki kamienne, marmurowe albo zaawansowane systemy ogrzewania podłogowego, z którego korzystano nawet w starożytności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj