Zasłony do sypialni i salonu – na jakie postawić?

Jest wiele rozwiązań, jeśli chodzi o zasłony. Możesz postawić na te z grubszego materiału, sprawdzające się, jeśli chcesz zaciemnić pomieszczenie. Możesz również wybierać spośród nieco cieńszych, które wpuszczają nieco światła do wnętrza. Oczywiście zasłony różnią się także rozmiarem, a raczej długością, czy wykończeniem i sposobem wieszania. Podpowiemy Ci dziś, co wybrać do salonu, a co do sypialni!

  1. Zasłony do sypialni – jakie wybrać?
  2. Na jakie zasłony postawić w salonie?

Zasłony welurowe, zaciemniające, może mocno transparentne? Wszystko zależy tak naprawdę od Twoich możliwości finansowych, wymagań i oczekiwań. Jeśli chcesz poznać tajniki dobierania zasłon do różnych pomieszczeń, sprawdź artykuł pod tym linkiem: https://misty-white.pl/zaslony-jakie-wybrac/.

Zasłony do sypialni – jakie wybrać?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym spędzamy raczej noc i wieczór, ewentualnie poranek, jeśli jest weekend i nie musimy iść do pracy. Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić w tym pomieszczeniu na zasłony zaciemniające.  Sprawdzą się świetnie z kilku powodów. Przede wszystkim zagwarantują prywatność wieczorem, kiedy w sypialni świeci się światło. Nie musisz wtedy obawiać się podglądaczy. Co więcej, zapewnią ochronę przed promieniami słonecznymi o poranku, kiedy nie masz jeszcze ochoty wstawać, a za oknem słońce jest już dość wysoko. To nie koniec, kolejną zaletą zasłon jest oczywiście ich wykończenie. Co więc wybrać? Bez dwóch zdań grube, zaciemniające zasłony będą w tym przypadku najlepsze. Dobrze, jeśli postawisz na rozwiązanie dostosowane kolorystycznie do reszty wyposażenia wnętrza, czy samego wykończenia ścian. Wybierz zasłonę gładką lub z wzorami – tutaj zdaj się na swój instynkt i duszę projektanta.

Na jakie zasłony postawić w salonie?

W salonie zasłony zaciemniające mogłyby nie zdać egzaminu. Oczywiście, jeśli chcesz się odciąć od świata i promieni słonecznych, możesz na takie postawić. Jednak spędzanie dnia w zaciemnionym salonie nie ma większego sensu, no, chyba że grasz lub oglądasz coś na telewizorze – wtedy promienie słońca nie odbijają się od ekranu. Zasłony welurowe raczej więc odpadają. Postaw na coś bardziej transparentnego, albo grubego, przy tym dwuczęściowego. Wtedy w każdej chwili takie zasłony odsuniesz i wpuścisz blask do pomieszczenia. Oczywiście tutaj także stawiaj na rozwiązania dostosowane kolorystycznie do wnętrza danego salonu. Możesz także pójść w kontrast i wybrać coś zupełnie odwrotnego do kolorów w pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj