Bramy przesuwne to dość popularne rozwiązanie w obecnych czasach, z którego korzysta coraz większa ilość osób. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także poznać informacje związane z ceną zakupu oraz montażu tego rodzaju bram garażowych.

Brama wjazdowa

Z całą pewnością można stwierdzić, że brama wjazdowa stanowi jeden z najważniejszych elementów ogrodzenia. To właśnie dzięki niej możliwy jest wjazd na posesję, a także wyjazd z niej. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane rodzaje bram wjazdowych, wśród których wyróżnia się w szczególności przesuwne bramy wjazdowe. Mogą one działać zarówno w sposób automatyczny, jak i ręczny, co jest zależne w dużej mierze od indywidualnych preferencji. Oprócz bramy dostępne są w bardzo wielu wariantach kolorystycznych, a także tworzone są z różnych materiałów. Dzięki temu możliwy jest wybór najlepszej dla siebie opcji spośród wszystkich możliwych.

Jak działa brama przesuwna?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób działa brama przesuwna i jaka jest cena bramy przesuwnej z montażem. Tego rodzaju brama złożona jest z jednego skrzydła, które przesuwa się wzdłuż ogrodzenia. Najczęściej ma to miejsce od jego wewnętrznej strony i obejmuje całą szerokość wjazdu. Cała brama jest jednym dużym elementem, który podczas pracy stanowi całość. Jednak bramy przesuwne tworzone są w dość zróżnicowanych szerokościach, które mogą nawet sięgać do dwudziestu metrów. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że skrzydło bramy ograniczone jest zazwyczaj dwoma słupkami. Ich celem jest utrzymywanie mechanizmu w pionie, a także zapobieganie nadmiernemu przesuwaniu bramy poza jej obszar.

Bramy szynowe

Bramy przesuwne można znaleźć w sprzedaży w dość zróżnicowanych rodzajach. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim bramy szynowe. Bramy szynowe wyposażone są w kółka, które przesuwają się po specjalnej szynie postawionej na odpowiednio przygotowanym fundamencie. Natomiast na słupku umieszczone są prowadnice, dzięki którym możliwe jest utrzymywanie bramy w pionowej pozycji. Dodatkowo zapewniają one sporą płynność ruchu. W przypadku wyboru bramy tego rodzaju warto pamiętać o regularnym czyszczeniu szyny z pojawiających się w niej zabrudzeń.

Bramy samonośne

Kolejnym rodzajem bram przesuwnych są bramy samonośne, które również są bardzo chętnie wybierane przez wiele osób. W tym przypadku skrzydło bramy przesuwnej porusza się od pięciu do ośmiu centymetrów ponad powierzchnię ziemi. Dlatego nie jest konieczny montaż szyny, która może ulegać zabrudzeniom. Bramy samonośne są również odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jednak bramy samonośne są nieco droższe podczas zakupu i montażu niż bramy szynowe, dlatego warto zwrócić uwagę na ten aspekt podczas zakupu wybranej bramy. Na bramy samonośne należy również przeznaczyć większą ilość miejsca niż na bramy szynowe.

Napęd bramy

Bramy samonośne występują również w wersjach z dość zróżnicowanym napędem. Może być on zarówno ręczny, jak i elektryczny. Wybór napędu w bramie zależny jest od indywidualnych upodobań oraz możliwości. Bramy z napędem elektrycznym z całą pewnością będą dużo prostsze podczas codziennego użytkowania niż bramy z napędem ręcznym. Jednak bramy z napędem ręcznym są dużo tańsze niż modele z napędem elektrycznym, ponieważ koszty zakupu samego napędu są dość spore. Warto ten aspekt wziąć pod uwagę podczas wyboru głównych funkcjonalności bramy.

Koszt zakupu bramy

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje brama przesuwna z montażem. W tym przypadku warto przede wszystkim zwrócić uwagę na koszt zakupu bramy wraz z całym niezbędnym do niej osprzętem, ponieważ jest to największy wydatek, na jaki narażony jest klient. Ceny bram przesuwnych są dość zróżnicowane i zależne od kilku istotnych czynników. Wśród nich wymienia się rodzaj bramy, jej wielkość, sposób wykonania oraz użyte materiały, a także rodzaj wykorzystywanego napędu. Podstawowe modele bram przesuwnych kosztują około półtora tysiąca złotych. Natomiast koszt bramy z napędem może wzrosnąć nawet do pięciu tysięcy złotych, co jest dużo większym wydatkiem. Spory koszt to samo skrzydło bramy. Ceny tych elementów wahają się od tysiąca do kilku tysięcy złotych.

Koszt montażu bramy

Brama przesuwna cena z montażem powinna również uwzględniać koszty związane z instalacją tego rodzaju elementu wyposażenia działki. Koszt montażu bramu przesuwnej zależny będzie przede wszystkim od rodzaju bramy, jednak duże znaczenie w tym przypadku ma również miejsce montażu. W centrum dużego miasta koszt montażu bramy przesuwnej na pewno będzie większy niż w małym mieście lub na wsi, dlatego warto wziąć pod uwagę ten aspekt podczas wyboru najlepszego dla siebie rozwiązania. Najczęściej koszty tego rodzaju usług zaczynają się od pięciuset złotych i mogą sięgnąć nawet dwóch tysięcy.

Zalety bram przesuwnych

Bramy przesuwne to rozwiązanie, które ma szereg zalet. Dlatego jest tak chętnie wybierane w obecnych czasach przez wielu posiadaczy działek. Bramy przesuwne zajmują niewielką ilość miejsca, jeśli porównuje się to do innych rodzajów bram. Dlatego idealnie sprawdzą się na działkach z dość krótkimi podjazdami. Oprócz tego bramy przesuwne są bardzo funkcjonalne oraz wygodne podczas użytkowania. Dodatkowo mogą być one również w pełni zautomatyzowane, a nawet wyposażone w system antywłamaniowy, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Kolejną zaletą przesuwnych bram garażowych jest korzystny wygląd, ponieważ są one dostępne w sprzedaży w dość wielu zróżnicowanych wariantach.

Partnerem artykułu jest firma Polargos, oferująca nowoczesne bramy i ogrodzenia.

1 KOMENTARZ

  1. Witam

    Intensywne mnie projekt ogrodzie widoczny na Państwa stronie
    Jaka nawet możliwość zakupy projektu?
    Z gory dziękuje za odpowiedz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj