Lubimy otaczać się roślinami. Wnętrza, w których znajdują się kwiaty, są przyjazne i naturalne. Rośliny mają jednak swoje wymagania i przed zakupem należy sprawdzić jaka roślina najlepiej będzie czuła się w naszych wnętrzach i w towarzystwie jakiej rośliny my będziemy się czuć dobrze. Jeżeli nie weźmiemy tego pod uwagę, może czekać nas rozczarowanie. Oto kilka wskazówek i uwag na ten temat.

Rośliny nietoksyczne – gdy w domu są dzieci lub zwierzęta

Istnieje wiele roślin, które zawierają szkodliwe substancje. Zjedzenie liści czy kwiatów może powodować poważne zatrucia. To bardzo niebezpieczne, szczególnie gdy w domu są dzieci i zwierzęta. Jeżeli jednak zdecydujemy się na taką roślinę, musimy bardzo uważać podczas pielęgnacji. Do roślin trujących często obecnych w naszych domach należą wilczomlecz, kroton, diffenbachia i oleander powodujący zaburzenia pracy serca. Ponadto należy być ostrożnym, jeżeli chodzi o anturium, filodendron, dracenę, hoję i fikusa.

Sprawdź rośliny nietoksyczne na stronie https://lolaflora.pl/kategoria-produktu/rosliny/nietoksyczne/.

Rośliny do cienia

Rośliny do życia potrzebują światła. Bez niego nie ma mowy o fotosyntezie. Każdy z nas na lekcjach biologii obserwował zjawisko fototropizmu, czyli wzrost rośliny w kierunku słońca. W zamkniętych pomieszczeniach naturalnego światła nie ma jednak za dużo. Szczególnie miejsca oddalone od okien czy te z wystawą północną to trudne środowisko dla roślin. Gdy chcemy cieszyć się bujną roślinnością i nie przeżywać rozczarowania, że kwiat nie wygląda jak z żurnala, warto wybrać specjalne rośliny do cienia. Jest cała grupa roślin pokojowych doskonale znoszących trudne warunki, w tym brak światła. Zazwyczaj rosną powoli, nie kwitną i mają ciemnozielone liście, ale są piękne i efektowne.

Rośliny do cienia dostępne na https://lolaflora.pl/kategoria-produktu/rosliny/do-cienia/.

Najbardziej znane i odporne rośliny do cienia

  • zamiokulkas zamiolistny – mega odporny niekoronowany król roślin do cienia
  • skrzydłokwiat – przepiękna roślina i w dodatku kwitnąca na biało
  • sansewieria, czyli wężownica gwinejska – znana i ceniona od wielu lat, smukła i wysoka roślina idealnie pasująca do nowoczesnych i eklektycznych wnętrz, często uważana za najbardziej wytrzymałą ze wszystkich roślinę doniczkową

Rośliny do łazienki

Zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi rośliny w łazience to jest to. Bujna zieleń sprzyja relaksowi i zabiegom pielęgnacyjnym. Większość roślin doniczkowych radzi sobie świetnie w łazience. Kwiaty domowe to z reguły rośliny tropikalne. Potrzebują do życia wilgotnego i ciepłego powietrza. Oraz rozproszonego światła. Praktycznie więc każda roślina poza sucholubnymi kaktusami nadaje się do uprawy w łazience. Oczywiście pod warunkiem, że w łazience jest okno.

Rośliny do łazienki sprawdzisz na stronie https://lolaflora.pl/kategoria-produktu/do-lazienki/.

Kwiaty polecane do jasnych łazienek

W takich warunkach bardzo dobrze sprawdzą się między innymi :

  • storczyki – piękne, eleganckie i efektowne kwiaty doniczkowe
  • zielistki – bardzo łatwe w uprawie, bujne i zwisające, efekt tropikalnego lasu murowany

Kwiaty polecane do ciemnych łazienek

Łazienka bez okna to skrajnie trudne środowisko. Jeżeli zależy nam na zieleni warto postawić na skrzydłokwiaty i oczywiście na super odpornego zamiokulkasa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj