Żaluzje plisowane to świetny wybór do salonu ze względu na ich dekoracyjny charakter. Plisy składają się jak harmonijka, co przekłada się na wysokie walory estetyczne. W ich przypadku można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, bogactwo kolorów, wzorów i deseni. W zależności od potrzeb można wybrać model zaciemniający, termoizolacyjny lub zwykły. Plisy sprawdzą się nawet w przypadku okien o niestandardowych kształtach, łącznie z oknami dachowymi. Tego rodzaju rolety montuje się na różne sposoby, mogą być wykonane z rozmaitych materiałów, dostępnych jest wiele rodzajów uchwytów.

Rolety plisowane mile widziane, ale jak wybrać te odpowiednie?

Plisy okienne cieszą się sporą popularnością, idealnie sprawdzają się między innymi w salonie. Są to uniwersalne i ponadczasowe rolety, zdające się nigdy nie wychodzić z mody. Można je zwinąć jak harmonijkę na całej ich długości. Nadają się do praktycznie każdego okna, niezależnie od wymiarów, montuje się je nawet na oknie dachowym. Odnajdą się zarówno w domowym zaciszu, jak i w przestrzeni biurowej czy nawet w budynku użyteczności publicznej. Plisy dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, można przebierać w stylistyce, wzornictwie. Rolety plisowane występują w dwóch wersjach – wolno wiszącej i w kacecie.

Jeżeli komuś zależy na prostym, bezinwazyjnym montażu, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup rolety wolno wiszącej. Wystarczy tak naprawdę przykleić ją do ramy okiennej i gotowe. Bardziej skomplikowane w montażu są plisy w kasecie, ale można liczyć na większą wytrzymałość takiej rolety. Jej rodzaj i sposób montażu to jedno, ale na uwadze trzeba mieć też szereg innych kwestii. Ważne będzie to, aby dobrze wymierzyć okno, na którym ma znaleźć się roleta. Plisy występują w różnych wymiarach, w przypadku okien standardowych nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniego modelu spośród tych ogólnodostępnych w sklepach. Przy oknie nietypowym pozostaje zamówienie plisy na wymiar.

Co ma znaczenie przy wyborze rolety plisowanej?

Wybierając plisy okienne, powinno się mieć na uwadze materiał, z którego zostały wykonane. Zawsze należy kierować się przeznaczeniem pomieszczenia, dominującą w nim stylistyką. Plisy nie są drogie, ale nie powinno się zbyt mocno oszczędzać na ich zakupie. Najtańsze modele są wykonane ze słabej jakości materiałów, co przekłada się na kiepską wytrzymałość. Nie będzie to długoterminowa inwestycja. Tanie plisy okienne są wykonane z cienkich tkanin, tworzyw sztucznych. Zdecydowanie lepiej będzie dołożyć więcej pieniędzy i kupić plisę dzianinową, bambusową czy drewnianą.

Matowe i ciemne materiały świetnie zaciemniają pomieszczenie, blokując promieniowanie słoneczne i zapewniając większe poczucie intymności. Ciekawą opcją będzie też roleta plisowana z materiału antystatycznego, co ułatwi utrzymanie jej w czystości. Będzie niepodatna na gromadzenie się na jej powierzchni kurzu i zabrudzeń. Sposób zwijania rolety także ma znaczenie – za pomocą specjalnego sznurka do zaciągania/uchwytu montowanego bezpośrednio na rolecie lub zwijana w obu kierunkach. Na uwadze trzeba mieć także producenta i cenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj