Jeszcze do niedawna stosowano szklarnie, które odznaczały się niezbyt atrakcyjnym wyglądem, a przy tym w znacznym stopniu utrudniały dojście do wszystkich roślin. Obecnie zastępuje się je bardziej nowoczesnym i komfortowymi szklarniami typu „Tulipan”. Dzięki niej można pielęgnować rośliny w bardziej dogodnych warunkach, a także cieszyć się elegancką i trwałą konstrukcją samego obiektu.

Czym się wyróżnia szklarnia „Tulipan”?

Szklarnia „Tulipan” w wersji podstawowej to konstrukcja, którą można określić mianem 5 w 1. Obiekt ten posiada otwierane boki i drzwi na swoich końcach, a także jest wyposażony w dachu typu przesuwnego. Oprócz szklarni, którą można w ten sposób regulować, dostępna jest również tak zwana wersja „mini Tulipan”, która gwarantuje przede wszystkim komfort roślinom, chociaż w taki sam sposób można zmieniać położenie ruchomych elementów. W ten sposób szklarnia standardowa, jak i mniejsza „Tulipan” zapewnia optymalną ochronę roślinom w zależności od warunków atmosferycznych.

Jakie cechy posiada mała szklarnia „Tulipan”?

Inwestując w mini szklarnię typu „Tulipan”, można spodziewać się, że pielęgnacja roślin będzie niejako uproszczona i bardziej komfortowa. Wynika to z faktu, że taka konstrukcja pozwala zachować lepszą wilgotność wewnątrz obiektu – dotyczy to dowolnej aury. W letnie, gorące dni, można bowiem zapewnić roślinom nieograniczony dostęp do powietrza, rozsuwając zarówno boczne ścianki, jak i dach. W ten sposób do roślin mają również łatwy dostęp owady zapylające, więc rośliny w tym zakresie nie potrzebują żadnej dodatkowej ingerencji ze strony człowieka.

Dlaczego warto zainwestować w szklarnię typu „Tulipan”?

Szklarnia „Tulipan” jest wyjątkowo komfortowa w codziennym użytkowaniu. Poza tym, jeśli rozważa się przeprowadzkę, czy umieszczenie szklarni w innym miejscu, bardzo łatwo uda się to zrobić – części szklarni dają się łatwo przenieść z miejsca na miejsce. Nie są one również zbyt ciężkie, dlatego cały ten proces można przeprowadzić nawet przy niewielkiej sile fizycznej. Niewątpliwym atutem konstrukcji jest to, że szybko udaje się ją dopasować do roślin pod względem panujących aktualnie warunków atmosferycznych – zabiera to raptem kilka minut.

Szklarnia ta jest również doskonale przygotowana na warunki typowe dla zimowej aury. Nie trzeba bowiem martwić się o to, że dach ulegnie uszkodzeniu, gdy zacznie zalegać na nim śnieg. Można go rozsunąć i sprawić, że śnieg pokryje ziemię. Dodatkowa otulina gleby białym puchem jest zresztą wskazana, gdyż w ten sposób ziemia zachowuje cenne minerały i odpowiedni poziom wilgotności. Dzięki temu udaje się w pełni zachować mikroflorę gleby, co wyjdzie tylko z pożytkiem dla roślin, które planuje się zasadzić na wiosnę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj