Znalezienie unikalnej i stylowej dekoracji do salonu wydaje się proste i szybkie, jednak w sklepach zwykle okazuje się, że wśród wielu ozdób nie ma tej wymarzonej. Aby stworzyć oryginalną aranżację, warto postawić na drewniane mapy świata. Sprawdź, dlaczego.

  1. Drewniane mapy świata coraz popularniejsze
  2. Wyjątkowa pamiątka z odbytych podróży

Drewniane mapy świata są ciekawą dekoracją, którą można umieścić niemalże w każdym salonie. Ich nowoczesny wygląd sprawia, że pasują do współczesnych aranżacji i dodają im oryginalności. Jeśli lubisz podróżować i poznawać inne kraje, poznaj zalety drewnianych map świata na ścianę.

Drewniane mapy świata coraz popularniejsze

Drewniane mapy świata goszczą we współczesnych wnętrzach coraz częściej. Wybierają je szczególnie chętnie miłośnicy podróżowania, którzy nawet w domowym zaciszu lubią myśleć o kolejnych wyjazdach i poznawaniu nowych miejsc. Mapa świata z drewna łatwo komponuje się z różnymi elementami aranżacji wnętrza, dlatego można wykorzystać ją zarówno w aranżacjach industrialnych i loftowych, jak i w romantycznych, minimalistycznych bądź skandynawskich aranżacjach.

Drewniana mapa świata doskonale prezentuje się na dużych ścianach, wypełniając je i dodając charakteru całemu pomieszczeniu. Tego typu dekorację na ścianę można zamieścić między innymi za kanapą bądź w pobliżu wejścia, gdzie nie można ustawić regałów, komód lub innych mebli. Dzięki drewnianej mapie ściana nie pozostanie pusta, co negatywnie wpływa na wygląd pomieszczenia i sprawia, że wydaje się ono niedokończone.

Atutem drewnianych map jest trójwymiarowość. Dzięki niej można optycznie powiekszyć przestrzeń, co ucieszy osoby zamieszkujące w małych mieszkaniach. Mapy 3d na ścianę sprawdzą się nawet w pokojach dziennych o powierzchni kilkunastu metrów, sprawiając, że niewielkie wnętrze będzie przytulne i stylowe. Jednocześnie ozdoba nie zajmie przestrzeni, którą warto wykorzystać na niezbędne sprzęty i meble.

Co ważne, drewniane mapy można łatwo łączyć z innymi dekoracjami i dodatkami z drewna. Przykładowo, mogą do być drewniane podstawki pod talerz idealna do kuchni, sosnowe osłonki na doniczki lub półki ścienne wykonane ze skrzyneczek na owoce i warzywa. Dzięki temu stworzy się spójną aranżację wnętrza, w którym wszystkie elementy będą ze sobą harmonijnie współgrać.

Wyjątkowa pamiątka z odbytych podróży

Drewniane mapy są lubiane przez miłośników podróżowania, dlatego mogą być wykorzystane jako pamiątki z podróży do różnych miejsc. Równie dobrze mogą przypominać o destynacjach, których jeszcze się nie odwiedziło.

Drewniana mapa Polski z grawerem państw i miast może być opisywana datami zwiedzania poszczególnych zakątków kraju. Natomiast drewniana mapa Europy lub świata może posłużyć jako miejsce do mocowania pocztówek i zdjęć wykonanych podczas wakacyjnych wojaży. Dzięki temu dekoracja ścienna nabierze indywidualnego charakteru i będzie opowiadać historię domowników.

Drewniana mapa świata, Europy lub Polski jest ciekawym pomysłem na prezent na parapetówkę dla bliskiej osoby, która chętnie zwiedza różne miejsca. Taki podarunek podkreśli, że dobrze zna się upodobania obdarowanego i sposób, w jaki najchętniej spędza wolny czas. Mapę można wręczyć również nowożeńcom, by dokumentowali na niej wspólnie odbyte podróże do różnych zakątków świata.

Mapa świata z drewna na ścianę może być także pamiątką dla dziecka, które marzy o poznawaniu nowych krajów w przyszłości. Taka dekoracja zachęci pociechę do realizowania swoich pragnień w dorosłym życiu i korzystania z tego, że świat stoi przed nią otworem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj