W czasie urządzania kuchni przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki typ zabudowy będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Kuchnie na wymiar są z pewnością droższe, ale pozwalają wykorzystać każdy centymetr i świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o nietypowym kształcie. Z kolei gotowe zestawy są tańsze i często nie ustępują jakością i designem kuchniom wykonanym na wymiar. Pamiętajmy, że do mebli trzeba dobrać też pozostałe elementy – do najważniejszych oczywiście należą ergonomiczne sprzęty i funkcjonalna armatura kuchenna.

Decyzja o wyborze typu zabudowy kuchennej powinna być dobrze przemyślana. Przede wszystkim należy ustalić budżet, który możemy przeznaczyć na urządzenie kuchni. Należy pamiętać również o powiększeniu go o koszt zakupu sprzętów AGD i armatury kuchennej, a jest on niemały. Kolejny krok to ocena możliwości pomieszczenia – kuchnie o nietypowym kształcie wymagają większej uwagi i często pomocy w ocenie ze strony architekta. Zarówno kuchnia na wymiar, jak i gotowy zestaw mają wady i zalety.

Wybieramy rozwiązanie – za i przeciw

Gotowa zabudowa kuchenna dobrze sprawdza się na większych metrażach, gdzie niecała przestrzeń musi być wypełniona meblami. Takie meble wykonywane są z różnych materiałów, mniej i bardziej trwałych. Do tego można wybierać z szerokiej oferty kolorystycznej i wzorniczej. W przypadku mebli wykonywanych na wymiar, dostajemy projekt szyty na miarę naszych upodobań i możliwości dostępnej przestrzeni, charakteryzujący się niezwykłą funkcjonalnością. O ile nie ogranicza nas budżet, jest to optymalne rozwiązanie.

Typ zabudowy a armatura kuchenna

Niezależnie od tego, który wariant zabudowy kuchennej wybierzemy, trzeba do niego dobrać odpowiednią armaturę kuchenną. W przypadku gotowej zabudowy w kuchni i umiejscowieniu zlewozmywaka w ciągu mebli przy ścianie, należy skupić się na znalezieniu funkcjonalnej armatury kuchennej. Warto również zainwestować w energooszczędny zestaw. A na koniec połączyć to wszystko w designerskim kształcie. Takie modele znajdziemy w ofercie renomowanego producenta armatury kuchennej, jakim jest firma Kludi. W przypadku kuchni niewymiarowych warto wyszukać armaturę kuchenną wzbogaconą o dodatkowe funkcje. Marka Kludi ma w swojej ofercie baterie, które mogą być montowane blisko ściany, na wyspie kuchennej lub przy samym oknie – taką armaturę kuchenną można złożyć i bez problemu otwierać okno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj