Lada to mebel, który przesądza o pierwszym wrażeniu, jakie wywiera na klientach recepcja. To tutaj nowi klienci szukają informacji, mając nadzieję, że przyjazny wystrój wnętrza i nowoczesna aranżacja oznaczają, że ludzie, którzy się na nie zdecydowali są uprzejmi i kreatywni.

Recepcja to pomieszczenie, od którego zależy naprawdę wiele. Jeśli potencjalny klient zniechęci się do firmy lub zakładu usługowego z powodu nieadekwatnego wystroju, istnieje ryzyko, że nie tylko więcej do nas nie wróci, ale także odwiedzie innych do sprawdzenia naszej oferty.

Recepcja – nowoczesne centrum dowodzenia

To nieprawda, że lada recepcyjna jest meblem, który spełnia wyłącznie funkcję przystanku na drodze do ważniejszych miejsc. Adekwatnie dobrane umeblowanie recepcji zatrzymuje klientów na dłużej: mogą swobodnie porozmawiać z kompetentnymi osobami, uzyskać wszystkie niezbędne informacje czy otrzymać wymagane dokumenty. Lada recepcyjna, prawdziwe centrum dowodzenia, powinna ułatwiać codzienne funkcjonowanie pracującym przy niej konsultantom. Szafki i półki na dokumenty, komputer, drukarka, podgląd monitoringu, a także konieczna elektronika muszą być tak rozplanowane, żeby pracownik recepcji miał wszystko w zasięgu ręki. Nowoczesna recepcja to reprezentacyjne miejsce, od którego zależy czy pomieszczenie – o niemal największym natężeniu ruchu w firmie – stanie się także pomieszczeniem, w którym wszystko można szybko i płynnie załatwić.

W niektórych budynkach recepcja nigdy nie zasypia. W hotelach, apartamentowcach, pracujących całodobowo fabrykach to właśnie recepcjonista jest osobą, która 24/7 pozostaje do dyspozycji petentów. Trudno wyobrazić sobie, że stanowisko pracy tak ważnej osoby nie jest komfortowe i funkcjonalne. Recepcja pozostaje wizytówką, dzięki której wchodząca do budynku osoba czuje, że ma do czynienia z solidną, wartą zaufania instytucją.

Jaka powinna być perfekcyjna lada recepcyjna

Nowoczesna lada recepcyjna powinna być:

  • wykonana z doskonałej jakości materiałów: drewna, szkła hartowanego, materiałów mineralno-akrylowych oraz laminatów HPL pozwalających na uzyskanie efektów specjalnych, na przykład naturalnego kamienia
  • łatwa w utrzymaniu w czystości
  • wyposażona od wewnątrz w duży blat roboczy oraz stosowną liczbę indywidualnie skonfigurowanych półek i schowków – dlatego właśnie najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie lady recepcyjnej na wymiar
  • ozdobiona logo firmy, tak żeby każdy, kto wchodzi do budynku już od progu miał pewność, że jest we właściwym miejscu
  • podświetlana, żeby to logo wyeksponować oraz przyciągnąć uwagę klientów
  • stylistycznie korespondująca z marką/firmą

Lada recepcyjna na zamówienie to gwarancja, że w hallu stanie mebel maksymalnie zindywidualizowany, oryginalny, dostosowany do potrzeb klientów, idealnie dopasowany do otoczenia, a jednocześnie odzwierciedlający charakter, klimat i profil działalności firmy.

Oszczędzać na meblach recepcyjnych to jak oszczędzać na promocji firmy. A przecież właśnie tutaj często omawia się warunki kontraktu, wynajmowania pokoju czy podpisania umowy o pracę. To jedno z najważniejszych miejsc w obiekcie, odpowiedzialne za stworzenie doskonałego pierwszego wrażenia.

Artykuł powstał we współpracy z producentem lad recepcyjnych na wymiar – https://ladyrecepcyjne.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj