Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że w dzisiejszych czasach możemy umieścić własny nadruk na niemal dowolnej powierzchni np. koszulkach, kubeczkach, brelokach i wielu innych gadżetach. To, jaki efekt uzyskamy zależy w dużej mierze od zastosowanej metody. Poniżej umieszczono krótkie porównanie, które z pewnością będzie sporym wsparciem podczas podejmowania ostatecznej decyzji.

Przegląd dostępnych technologii

Znakowane odzieży, kubków, czy też innych powierzchni może przebiegać na kilka różnych sposobów. Oczywiście każda technika posiada zarówno swoje zalety, jak i wady.

1. Sitodruk
Nadruki wykonane tą metodą cechują się podwyższoną trwałością. Warto wiedzieć, że jest to technologia stosowana już od wielu lat. W tym przypadku koszulki z nadrukiem mogą być wykonane zarówno z bawełny, jak i poliestru. Rodzaj tkaniny nie ma tutaj większego znaczenia. Sitodruk może zostać wykonany również na tworzywach m.in. szkle, ceramice, stali. Jest to technika, która najbardziej opłaca się podczas produkcji masowej.

2. Druk cyfrowy DTG

Druk cyfrowy DTG cieszy się aktualnie największym zainteresowaniem. Jest to technologia wyjątkowo wydajna, a zarazem ekonomiczna. Plusem jest także podwyższony poziom precyzji. Kubek ze zdjęciem będzie posiadał intensywne kolory, dzięki czemu żaden detal nie umknie naszej uwadze. Warto wspomnieć, że jest to metoda wszechstronna, która sprawdza się podczas wykonywania nadruków na niemal wszystkich tworzywach.

3. Sublimacja

To technologia stosowana podczas wykonywania nadruków na odzieży poliestrowej. Trzeba zaznaczyć, że najlepiej sprawdza się ona na jasnych materiałach. Dzięki sublimacji możemy idealnie odwzorować projekt. Nie musimy martwić się o głębię i nasycenie kolorów. Jest to jedna z najtrwalszych metod znakowania, jednak wąski zakres zastosowań stanowi sporą wadę.

4. Flex lateksowy

Flex lateksowy to innowacyjna technologia, która uważana jest nie tylko za skuteczną, ale również ekologiczną. Jest to metoda nawierzchniowa – nadruk utwardzany jest za pośrednictwem wysokiej temperatury. Stosuje się ją podczas znakowania odzieży. Średnia trwałość wynosi około sto prań.

5. Folia flex/flock

Jeśli chodzi o jakość to folia flex lub flock znajduje się na niższym poziomie, niż odmiana lateksowa. Trzeba jednak wiedzieć, że trwałość nadruków może być nawet pięć razy wyższa. Folia flex jest całkowicie gładka, a flock posiada subtelny meszek.

Krótka historia

Znakowanie odzieży, czy też gadżetów reklamowych były w przeszłości możliwe dzięki sitodrukowi. Jest to technologia, od której wszystko się zaczęło. Trzeba wiedzieć, że jest to metoda powlekania, która znana jest od tysięcy lat. Oczywiście w dzisiejszych czasach stosowane są zaawansowane urządzenia, a więc sitodruk cały czas się zmieniał. Nadruki na odzieży były wykonywane już w latach 50-tych oraz 60-tych XX w. To właśnie wtedy sitodruk stał się powszechny wśród społeczeństwa. Na produkcję gadżetów z własnymi nadrukami trzeba było jednak trochę poczekać. W Polsce usługa ta stała się prawdziwym hitem na przełomie XX i XXI w. To właśnie wtedy pojawiły się kubki z nadrukiem, czy tez poduszki z własnymi zdjęciami. Ich jakość nie należała do najwyższych, a pomimo tego cieszyły się ogromną popularnością.

Oferta Pixel Of Art

Pixel Of Art to marka, która funkcjonuje na rynku już od wielu lat. Podstawą oferty jest znakowanie rozmaitych powierzchni – nie tylko odzieży, ale również tworzyw sztucznych, metalu, aluminium, szkła, ceramiki, gresu, kartonów, plexi, a także wielu innych. Istnieje możliwość wykonania m.in. etui z nadrukiem, koszulek, toreb, kubków, breloków, przypinek, poszewek na poduszki, skrzynek na alkohol, podkładek pod mysz. Wspomniana marka wykorzystuje technologię druku DTG, UV LED, a także sublimacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj