Dbając o ład w garderobie, można uniknąć porannych gonitw i wyboru nieodpowiedniego ubrania. Organizacja i przechowywanie odzieży to klucz do utrzymania porządku w szafie i zadbania o swoje ulubione koszulki. Dzięki właściwemu przechowaniu nie będą się one niszczyć i z powodzeniem posłużą o kilka, a czasem nawet i o kilkanaście lat dłużej!

Jak zorganizować garderobę?

Garderoba powinna być kompaktowa i funkcjonalna. Warto wybrać odpowiednie meble, takie jak szafy lub regały, które pomogą w przechowywaniu ubrań. Do garderoby powinny również znaleźć się wieszaki, półki, szuflady oraz kosze na bieliznę, skarpetki, ręczniki czy dodatki do ubrań.

Warto zastanowić się nad tym, ile rzeczy faktycznie potrzebujesz. Każdej wiosny i jesieni należy przeprowadzić selekcję ubrań i oddać te ubrania, których już nie nosisz oraz wyrzucić te, które są zniszczone. Utrzymanie w szafie tylko najpotrzebniejszych rzeczy pomaga zachować porządek i ułatwia codzienne wybieranie stroju.

Przy organizacji garderoby warto wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Wieszaki warto umieścić na całej wysokości, dzięki czemu zmieści się na nich więcej ubrań. Półki powinny być ustawione w taki sposób, aby łatwo było na nich kłaść rzeczy w różnych rozmiarach. Szuflady można wykorzystać do przechowywania bielizny i skarpetek, a kosze na dodatki do ubrań. Ważne, aby często układać rzeczy na swoim miejscu, dzięki czemu garderoba zawsze będzie wyglądać schludnie.

Zanim włożysz ubrania do garderoby – właściwe pranie

Zanim włożysz ubrania do szafy, ważne jest, aby upewnić się, że są one odpowiednio wyprane. Może się to wydawać prostym zadaniem, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, aby Twoja odzież pozostała świeża i czysta.

Zawsze czytaj metkę na ubraniu. Różne tkaniny wymagają innych metod prania i temperatur. Na przykład rzeczy wełniane należy prać ręcznie lub chemicznie, podczas gdy bawełna toleruje wyższe temperatury i pranie w pralce. Jeśli nie chcesz za każdym razem sprawdzać metek, możesz wybrać bezpieczną opcję detergentów, taką jak Zestaw Ludwik do prania.

Następnie posortuj pranie według koloru i rodzaju tkaniny przed praniem. Oddzielenie ciemnych elementów od jasnych może zapobiec przenoszeniu kolorów, jednak możesz również skorzystać ze specjalistycznego produktu, jakim jest Ludwik Chusteczki zapobiegające zafarbowaniu. Wyłapują one barwniki, które wytraciły się z tkanin podczas prania.

Jeśli chodzi o wybór detergentu, zdecyduj się na taki, który jest odpowiedni dla rodzaju tkaniny i rozważ użycie delikatnej lub przyjaznej dla środowiska opcji, jeśli masz wrażliwą skórę lub chcesz zmniejszyć swój wpływ na środowisko. Pamiętaj o tym, że najlepsze efekty dadzą Ci sprawdzone produkty, w tym Ludwik kapsułki do prania tkanin białych i kolorowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj