Skandynawska sypialnia to naprawdę piękne wnętrze i jeden z naszych ulubionych sposobów dekorowania o tej porze roku. Chłodna, ale przytulna, minimalistyczna, ale z charakterem, czysta, ale rustykalna – ten efekt nie jest wcale taki trudny do osiągnięcia. Przejrzyj te proste pomysły na sypialnię, a z pewnością znajdziesz inspirację do stworzenia niezwykłej przestrzeni w klimacie skandynawskich wnętrz.  

Styl skandynawski – wprowadź go do swoich pomieszczeń

Jeśli chcesz poznać więcej pomysłów na wnętrza w stylu skandynawskim, przejdź do naszego artykułu i dowiedz się, jak możesz wprowadzić ten trend do każdego pomieszczenia.

Skandynawskie sypialnie to jedne z najbardziej relaksujących przestrzeni, jakie można sobie wyobrazić. Minimalny bałagan, luksusowe koce, kawałki natury i dużo światła sprawiają, że prawie nie chce się ich opuszczać. Aby pomóc Ci stworzyć swoją własną sypialnię inspirowaną stylem skandynawskim, przedstawiamy kilka kluczowych elementów, bez których nie może się obejść wnętrze, urządzone w tej stylistyce.

Oświetlenie

Mimo tego, że często zapominamy o jego roli, w skandynawskiej sypialni ogromną rolę odgrywa oświetlenie. Postaw na lampy, które będą nie tylko funkcjonalne, ale również ich design będzie pasował do pozostałych elementów wnętrza. Idealnie sprawdzą się tu lampy glamour i lampy retro. Sprawdź również oświetlenie marki Azzardo Quince 50.

Kolory

Sypialnie skandynawskie, podobnie jak reszta ich wnętrz, zazwyczaj mają minimalną ilość kolorów. Są naturalne i jasne i zazwyczaj występują w jednym z dwóch schematów kolorystycznych.

Inna odmiana tego stylu to ciemne ściany – jedna lub kilka i mnóstwo akcentów kolorystycznych. Jak widać możliwości jest wiele, a styl skandynawski ma wiele odmian. Białe meble umieszczone na tle ciemnych ścian dadzą poczucie głębi.

Materiały

W skandynawskich sypialniach liczy się przede wszystkim faktura. Zmięta pościel, warstwy koców, stosy poduszek i elementy drewniane tworzą idealną mieszankę faktur, które dodają sypialni wymiaru i ciepła.

Wystrój

Jeśli jeszcze nie zauważyłeś, skandynawski wystrój jest zazwyczaj złożony z elementów, które są zarówno funkcjonalne, jak i ładne dla oka. Każdy z nich jest starannie dobrany, aby wnętrze tworzyło jedną, zamkniętą całość.

Rośliny

Rośliny są często spotykane w prawie każdym skandynawskim pokoju. Niezależnie od tego, czy jest to duża roślina domowa, sukulent, czy suszone kwiaty w wazonie na komodzie, elementy natury są niezbędne. I choć są piękne dla oka, żywe rośliny służą również do oczyszczania powietrza.

Tekstylia

Tekstylia to kolejny sposób, w jaki skandynawskie sypialnie zawierają wielofunkcyjne elementy wystroju. Koce, marszczone lniane narzuty, bujne dywany i doskonale puszyste poduszki dodają ciepła i komfortu do przestrzeni, ale również wyglądają pięknie, gdy są drapowane na końcu łóżka lub spiętrzone u jego wezgłowia.

Sztuka

Sztuka jest wyjątkiem od zasady „funkcjonalne i piękne” – o ile oczywiście nie zaliczasz pięknego wyglądu do funkcji.Czarno-białe odbitki i zdjęcia są wystawiane w prostych ramach to prawdziwy hit. Podczas gdy w niektórych sypialniach sztuka znajduje się na ścianach, pozostawienie dużych dzieł w ramie na podłodze jest innym powszechnym sposobem jej eksponowania w skandynawskich sypialniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj