Wśród roślin, które można uprawiać w przydomowym ogrodzie, znajdują się te, które zachwycają pokrojem, kolorem, kształtem kwiatów czy też architektoniczną formą. Które z nich będą najlepsze do domowego ogrodu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście.

Rośliny, które warto mieć w ogrodzie

Wśród roślin, które warto mieć w swoim domowym ogrodzie znajduje się jodła kalifornijska. Jest to bardzo silne i duże drzewo, które przez cały czas jest zielone. Pokrój tego drzewa wręcz zachwyca.

Kolejną rośliną, którą warto posadzić w swoim ogrodzie jest hortensja. Najlepiej posadzić je w zacienionych i osłoniętych od wiatru miejscach. Niestety rośliny te są bardzo wrażliwe na niskie temperatury.

Godna uwagi roślina to także ognik szkarłatny. Aby mógł zachwycać swoim pięknym wyglądem w postaci obfitych kwiatów i owoców należy posadzić go w nasłonecznionym miejscu. Ognik szkarłatny kwitnie na biało, ale jego największą ozdobą są owoce, które przybierają różne barwy i utrzymują się na nim aż do mrozów. Można sadzić je pojedynczo lub w grupach.

Kolejną ciekawą rośliną do ogrodu jest perukowiec podolski. Jest to dość szeroki krzew, który osiąga nawet 5 metrów wysokości. Pierwsze kwiaty pojawiają się na koniec maja. Największą ozdobą tej rośliny są puszyste owocostany, które mogą przybrać różne kolory np., różowe lub purpurowe. Roślina ta jest doskonałą ozdobą każdego ogrodu zarówno w sezonie jak i jesienią, gdy perukowiec przebarwia się na pomarańczowo, żółto i czerwono.

Następną ciekawą rośliną, która powinna znaleźć się w ogrodzie jest kalina koralowa. To rozłożysty krzew, który ma luźną koronę. Osiąga wysokość maksymalnie 4 metrów. Liście tej rośliny są jasnozielone, jesienią przebarwiają się na purpurowo. Jednak największą ozdobą tej rośliny są kuliste kwiatostany, które zaczynają rozwijać się już w maju. Kalinę najczęściej spotykamy w wiejskich ogrodach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj