Wanny asymetryczne są wybierane przez różne osoby. Z jednej strony, wanny takie sprawdzają się w łazienkach niedużych rozmiarów, gdzie ilość wolnej przestrzeni nie pozostawia zbyt wiele wolnego wyboru. Z drugiej jednak wiele modeli wanien asymetrycznych posiada olbrzymi potencjał estetyczny i mogą zostać wykorzystane w łazienkach eleganckich, hotelowych i innych ekskluzywnych miejscach.

Asymetryczne wanny narożne – do niedużej łazienki

Łazienki o niedużej powierzchni stawiają szczególne wymagania swoim użytkownikom. Przede wszystkim – ich wyposażenie musi zostać dobrane bardzo ostrożnie i dokładnie zmierzone. Rozmiary mają kluczowe znaczenie. Często, w takiej sytuacji rezygnuje się z wanny na korzyść prysznica. Niektórzy jednak pragną pozostać przy wannie, poszukując modeli dedykowanych właśnie do małych pomieszczeń.

Do takich należą wanny narożne, które mogą być w rozmaity sposób wyprofilowane. W ich kształcie mogą występować załamania, ścięcia lub kąty ostre. Wbrew pozorom, wanny takie są nie mniej pojemne niż ich konwencjonalne, podłużne odpowiedniki. Przykładowo – wanna asymetryczna narożna o długości 1,5 metra będzie posiadać identyczną pojemność co wanna prostokątna o długości krawędzi 1,7 metra.

Wanny narożne mogą mieć rozmaite, mniej lub bardziej udziwnione kształty. Znaleźć można wanny na planie kwadratu, trójkąta, lekko zdeformowanego prostokąta, wanny zaokrąglone oraz inne, mniej konwencjonalne. Przeglądając dostępne, warto zwrócić uwagę na krótki brzeg – co pozwoli ci zaoszczędzić kolejne cenne centymetry powierzchni.

Wanny „królewskie” – czyli jak dowartościować estetycznie swoją łazienkę

Jeśli zależy ci nie tyle na zaoszczędzeniu wolnej przestrzeni, ile na dowartościowaniu aranżacji całego pomieszczenia, wówczas polecamy sięgnąć po wanny asymetryczne wolnostojące. Wanny takie idealnie pasują do rozmaitych typów aranżacji – łazienek urządzonych w stylu angielskim, minimalistycznym, a także loftowym lub boho.

Zaletą wanien asymetrycznych wolnostojących jest ich kształt – najczęściej, bryła wanny jest delikatnie wyprofilowana, wygląda elegancko i nowocześnie. Ponadto, dobrym pomysłem są wanny o opływowych kształtach, których krawędzie przedstawiają zgrabnie wyprofilowane łuki.

Szczególnie popularne są wanny o odpowiednio wyprofilowanych frontach – na przykład wyposażone w wyższe boki oraz wcięcie od przedniej strony. Dzięki temu, wejście i wyjście z wanny jest dodatkowo ułatwione. Urządzenia sanitarne o takich parametrach znajdziesz w ofercie: https://bravat.pl/wanny-asymetryczne/.

Dodatkowe pomysły aranżacyjne do wanien wolnostojących

By podnieść walory estetyczne całego pomieszczenia, warto odpowiednio wyeksponować wannę. Dobrym pomysłem jest wybór dedykowanego do łazienki oświetlenia LED, plafonów do zawieszania nad wanną lub kinkietów. Mówiąc wprost, oświetlenie wielopunktowe pozwoli wydobyć z wanny jej optymalny potencjał estetyczny.

Dobrym pomysłem jest też umieszczenie lustra na przeciwległej ścianie. Pozwoli nie tylko optycznie powiększyć całe pomieszczenie, ale podkreśli centralne ulokowanie wanny wolnostojącej. Zwłaszcza warto wybierać te wyposażone w srebrne zdobienia, zwiększające ilość refleksów świetlnych.

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj