Wigilijna wieczerza poprzedzona jest długimi przygotowaniami, na które składa się przyrządzanie świątecznych specjałów, jak również dekorowanie domu. Zgodnie z tradycją, na wigilijnym stole obowiązkowo musi znaleźć się dwanaście potraw, a pod obrusem siano, mające zapewnić dostatek w nowym roku. Co jeszcze powinniśmy umieścić na stole, żeby oddawał bożonarodzeniowy klimat?

Elegancki stół w świątecznym wydaniu

Wigilia to czas, kiedy często zapominamy o waśniach i wspólnie z całą rodziną zasiadamy do wieczerzy, żeby w miłej atmosferze rozpocząć świętowanie. Wizyta gości, z którymi chcemy połamać się opłatkiem wymaga tego, żeby zadbać o odpowiednie przygotowanie stołu. Bardzo ważne jest to, aby każdy miał taką ilość miejsca, która umożliwi swobodę ruchów podczas konsumpcji. Duży wybór nowoczesnych stołów wysokiej jakości znajdziemy na https://mebel4u.pl/jadalnia. Zanim zaczniemy ustawiać elegancką zastawę, obowiązkowo musimy rozłożyć obrus. Choć w sprzedaży dostępne są różnokolorowe obrusy w świąteczne motywy, to jednak na wigilijnym stole królują te w klasycznej bieli. Kolejnym elementem wystroju powinny być serwetki. Najlepiej w wersji materiałowej i kolorze kojarzącym się ze świętami, czyli złotym, srebrnym, czerwonym czy zielonym. Jeśli chcemy, żeby prezentowały się elegancko i stylowo, to warto zakupić do nich ozdobne zaciski.

Ozdoby na wigilijnym stole

Kolacja wigilijna ma bardzo podniosły charakter, dlatego na stole nie może zabraknąć świec. Ich kolor powinien nawiązywać do pozostałych dekoracji, żeby poszczególne elementy tworzyły spójną całość. Ozdobą, która często gości na świątecznym stole są też stroiki. Mogą być sztuczne lub z żywych kwiatów. Najpopularniejsze są tzw. gwiazdy betlejemskie oraz gałązki świerku, przyozdobione małymi bombkami oraz innymi ozdobami. Bardzo efektownie będą prezentowały się również podkładki kontrastujące z zastawą, np. w brokatowym złocie.

Dekorując wigilijny stół, powinniśmy postawić na spójność kolorystyczną oraz pamiętać o świecach, stroiku i serwetkach, dzięki którym będzie on elegancki i oddający klimat świąt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj